• Aktualności

            • Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Wiosna Malowana 2026”

            • W dniu 15 czerwca 2026 r. w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem odbyło się wręczenie nagród za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Wiosna malowana 2026”. Z radością informujemy, iż wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

               

              Kategoria kl. I-III

              Lena Stanowska- I miejsce

               

              Kategoria kl. IV- VI

              Magdalena Pikor – I miejsce

              Klaudia Stanowska – II miejsce

              Amelia Sudoł – wyróżnienie

              Lena Baran – wyróżnienie

               

              Kategoria VII-VIII

              Laura Gjorgievski – II miejsce

              Weronika Chudzik – wyróżnienie

              Weronika Chudzik

              Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy kolejnych sukcesów i nieustającej pasji do rozwijania talentów artystycznych!

            • Piknik Rodzinny

            • W dniu 14 czerwca 2026 r. odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Dworzanki”. Celem wydarzenia była integracja dzieci oraz rodziców, a  także stworzenie okazji do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu. Dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. W programie znalazły się animacje ruchowe, malowanie twarzy, bańki mydlane, piana party. Nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez organizatorów (zapiekanki, fontanna czekoladowa i inne smakołyki). Podczas pikniku panowała radosna i rodzinna atmosfera, a dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych atrakcjach.

              Ponadto podczas pikniku na stoisku Fundacji DKMS można było zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych i uratować komuś życie.

              Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną zabawę i fantastyczną atmosferę.

            • Wycieczka szkolna

            • W dniu 12 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, której  celem było poznanie zabytków historycznych i przyrodniczych Podkarpacia. Zwiedzili oni m.in. forty Twierdzy Przemyśl, Arboretum w Bolestraszycach, zamek w Krasiczynie, Podziemną Trasę Turystyczną w Przemyślu oraz katedrę z kryptami.

              Pierwszym punktem programu było zwiedzanie fortów dawnej Twierdzy Przemyśl, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć potężne umocnienia obronne oraz poznać historię jednej z największych twierdz Europy. Następnie udali się do Arboretum w Bolestraszycach. Jest to wyjątkowy ogród botaniczny, w którym rosną tysiące gatunków drzew, krzewów i innych roślin z różnych stron świata. Spacerując alejkami, mogli podziwiać piękne stawy oraz zabytkowy dwór. Miejsce zachwyciło wszystkich bogactwem przyrody i spokojną atmosferą.  Kolejną atrakcją był renesansowy zamek w Krasiczynie z pięknym parkiem otaczającym budowlę. Szczególnie interesujące okazało się zwiedzanie lochów zamkowych, gdzie można było poczuć atmosferę dawnych czasów i poznać tajemnice związane z historią zamku. Po południu odwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną w Przemyślu. Przechodząc przez zabytkowe piwnice i korytarze pod miastem, poznali historię dawnych mieszkańców oraz funkcjonowanie średniowiecznego Przemyśla. Ostatnim punktem wycieczki była katedra w Przemyślu wraz z kryptami. W świątyni podziwiali piękne wnętrza, zabytkowe wyposażenie oraz cenne dzieła sztuki sakralnej. W kryptach zobaczyli miejsca pochówku ważnych postaci związanych z historią miasta i regionu.

              Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie poznali wiele ciekawych miejsc, poszerzyli swoją wiedzę historyczną i przyrodniczą oraz spędzili czas w miłej atmosferze.

            • Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

            • W dniu 11 czerwca 2026 r. w Rudniku nad Sanem rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Nożnej. Serdecznie gratulujemy naszej drużynie zdobycia 3. miejsca. To świetny wynik, który był efektem zaangażowania, determinacji i dobrej współpracy wszystkich zawodniczek. W turnieju połączyły siły zawodniczki ze szkół w Cholewianej Górze, Jeżowem Centrum, Groblach oraz ze Starego Nartu. Przed zawodami odbywały się wspólne treningi i ćwiczenia, które pozwoliły stworzyć zgrany zespół i dobrze przygotować się do rywalizacji. Naszą drużynę reprezentowały: Julia Baran, Julia Pikor i Gabriela Skiba.

              Opiekunem grupy była pani Katarzyna Stanowska, której dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i przygotowanie zespołu do turnieju.

              Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

            • Informacja o realizacji projektu „Cyfrowy nauczyciel”

            • W ramach inwestycji C2.1.3 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), nr wniosku KPOD.05.08-IW.06-0118/25, nauczyciele naszej placówki zrealizowali cykl szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe. Działanie odbyło się przy wsparciu Fundacji Integron Plus w ramach projektu obejmującego województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie oraz podkarpackie.

              Udział w przedsięwzięciu przełożył się na realny wzrost umiejętności technologicznych kadry pedagogicznej oraz ich wdrożenie do codziennej praktyki szkolnej.

              Dodatkowo placówka uzyskała grant finansowy w wysokości 12 000 zł netto. Środki te zostały przeznaczone na doposażenie bazy dydaktycznej szkoły, co pozwala na skuteczniejsze dostosowanie procesu edukacyjnego do współczesnych standardów i indywidualnych potrzeb uczniów.

            • Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytanie najlepszą nauką”

            • W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytanie najlepszą nauką”, przeznaczony dla uczniów klas V–VI. Tegoroczna edycja została przygotowana na podstawie książki Dziewczynka z Szóstego Księżyca Moony Witcher. W konkursie wzięło udział 7 drużyn reprezentujących szkoły z terenu gminy.

              Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami wykonywanymi na czas. Musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością lektury, logicznym myśleniem, spostrzegawczością oraz umiejętnością pracy w zespole. Drużyny układały puzzle, pisały list gończy, szukały właściwych odpowiedzi, rozwiązywały szyfry i wykonywały różnorodne zadania związane ze światem przedstawionym w książce.

              Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom przygotowania i ogromne zaangażowanie. Po 10 zadaniach wyłoniono zwycięską drużynę, natomiast o 2. i 3. miejsce aż 4 zespoły musiały powalczyć w emocjonującej dogrywce.

              Wyniki konkursu:

              I miejsce – drużyna z PSP Jeżowe Centrum im. Stanisława Staszica,
              II miejsce – drużyna z PSP w Jacie,
              III miejsce – drużyna z PSP im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie.

              Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Pikor z klasy V oraz Anna StecKarol Klecha z klasy VI.

              Podczas konkursu przyznano również dodatkową nagrodę indywidualną. Uczniowie losowali pytania, a warunkiem zdobycia nagrody było udzielenie poprawnej i pełnej odpowiedzi. Tym razem sprawdziło się przysłowie „do trzech razy sztuka” — trzeci los okazał się szczęśliwy dla Zuzanny Olko.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom oraz ich opiekunom. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, zdrową rywalizację i sięganie po książki.

              Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Aliny Kobylarz, Marioli Sudoł oraz Katarzyny Stępak-Pieli za przygotowanie konkursu, opracowanie zadań i czuwanie nad jego sprawnym przebiegiem. Dziękujemy również Paniom nauczycielkom języka polskiego za przygotowanie uczniów oraz pomoc w sprawnym sprawdzaniu kart pracy.

              Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pani Barbary Marut z Biblioteki Publicznej w Nowym Narcie, Pana Zbigniewa Bednarza – Dyrektora GCK w Jeżowem oraz Pana Marka Stępaka – Wójta Gminy Jeżowe za wsparcie naszej inicjatywy i ufundowanie nagród dla uczestników oraz laureatów konkursu.

            • Bezpieczne wakacje

            • 10 czerwca 2026 r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Jeżowem. Spotkanie poprowadzili: st. asp. Dariusz Płoch i mł. asp. Łukasz Wolanik, a jego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami. Podczas prelekcji policjanci omówili najważniejsze zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachowywać się nad wodą, w górach, podczas wycieczek rowerowych w ruchu drogowym oraz obowiązku zakładania kasku. Poruszono również temat bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów społecznościowych oraz odpowiedzialnych zachowań podczas czasu wolnego. Największą atrakcją okazała się prezentacja policyjnego radiowozu. Dzieci mogły z bliska obejrzeć jego wyposażenie, poznać specyfikę pracy policjantów oraz dowiedzieć się, na czym polega ich codzienna służba. Nie zabrakło także wielu pytań i ciekawostek związanych z pracą w Policji.

              Spotkanie było cenną lekcją, która przypomniała uczniom, jak unikać zagrożeń i dbać o własne bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Dziękujemy funkcjonariuszom Policji za przekazanie ważnych informacji i cennych wskazówek. Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, radosnych i udanych wakacji!

            • Konkurs plastyczny pt. „Nocną porą w lesie”

            • 9 czerwca 2026 r. grono laureatów zebrało się w szkółce leśnej w Świerczowie, aby odebrać pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, jakie zdobyli w XXIII edycji Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Nadleśnictwo Kolbuszowa.

              Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o otaczającym nas środowisku, rozwijanie zainteresowań artystycznych wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowanie świadomości przyrodniczej.  Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy jedną z czterech zaproponowanych technik, tj. rysunek, malarstwo, grafika lub kolaż. 

              Miło nam poinformować, że Karol Klecha z klasy VI otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Niech to wyróżnienie będzie inspiracją do dalszego działania i odkrywania własnych możliwości.

            • Przedstawienia w języku angielskim

            • W dn. 8 i 9 czerwca 2026 r. uczniowie klasy ósmej z ogromnym zaangażowaniem przygotowali przedstawienia w języku angielskim pt. „Red Riding Hood”  oraz „The Three Little Pigs” dla najmłodszych uczniów naszej szkoły- przedszkolaków oraz klas I–III.

              Przedstawienie było nie tylko doskonałą okazją do nauki języka angielskiego, ale przede wszystkim źródłem świetnej zabawy dla wszystkich uczestników. Gratulujemy młodym aktorom wspaniałego występu i dziękujemy za dostarczenie publiczności tylu pozytywnych emocji!

               

            • Pielgrzymka pokomunijna do Sandomierza

            • W dn. 8 czerwca 2026 r. uczniowie klasy III wzięli udział w pielgrzymka pokomunijnej do Sandomierza. Był to  wyjątkowy czas modlitwy, radości i wspólnego odkrywania jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Uczniowie odwiedzili miejsca związane z życiem religijnym miasta, gdzie wspólnie modlili się i dziękowali za dar Pierwszej Komunii Świętej. Następnie wyruszyli na zwiedzanie urokliwego Sandomierza. Spacerując po zabytkowej starówce, podziwiali piękny rynek oraz renesansowy ratusz. Nie mogło zabraknąć także wizyty przy słynnej Bramie Opatowskiej, skąd rozciąga się zachwycający widok na miasto i jego okolice. Wielką atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Podziwiali malownicze krajobrazy, sandomierskie wzgórza oraz panoramę miasta z zupełnie innej perspektywy.

              Wyjazd był doskonałą okazją do lepszego poznania się, umocnienia przyjaźni oraz przeżycia wielu pięknych i wartościowych momentów.

            • Festiwal Uczenia się przez całe życie – Podkarpacie 2026

            • W dniu 8 czerwca 2026 r. reprezentanci naszej szkoły (Karol Klecha, Fabian Sasiela, Klaudia Fila, Laura Gjorgievski i Natalia Piędel) wzięli udział w Festiwalu Uczenia się przez całe życie – Podkarpacie 2026, zorganizowanym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, poznania różnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych oraz rozwijania zainteresowań. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w licznych prezentacjach, pokazach, warsztatach oraz spotkaniach z przedstawicielami szkół, uczelni i instytucji wspierających rozwój edukacyjny. Podczas wydarzenia mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, innowacyjnymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w różnych branżach. To był dzień pełen inspiracji, nowych doświadczeń i cennej wiedzy! Jesteśmy przekonani, że te umiejętności pomogą naszym uczniom odważnie i świadomie krok po kroku budować swoją przyszłość.

            • Wycieczka rowerowa klasy VI

            • W dniu 3 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią, Panią Barbarą Drelich- Scilangą uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Jeżowego.

              Głównym celem wyprawy była integracja grupy, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz poznanie walorów krajoznawczych najbliższej okolicy. Wycieczka przebiegała sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, zachowując należytą ostrożność. Pogoda dopisała, a wspólna jazda była wspaniałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji i poznania piękna okolicy.

            • Starsi czytają młodszym

            • W dniu 2 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki z klasy 0 , aby wspólnie spędzić czas z książką. Podczas spotkania uczniowie przeczytali baśń „Kot w butach”, wprowadzając dzieci w świat ciekawych przygód głównego bohatera. Po wspólnym czytaniu odbyły się krótkie zajęcia związane z treścią baśni. Uczniowie przygotowali pytania i zagadki, które pozwoliły młodszym dzieciom lepiej zrozumieć przeczytaną historię i aktywnie uczestniczyć w lekcji. Nietypowa lekcja sprawiła wszystkim wiele radości. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały baśni, ćwicząc koncentrację uwagi i pamięć. Spotkanie było okazją do promowania czytelnictwa, rozwijania wyobraźni oraz integracji między uczniami różnych klas.

            • Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie

            • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy III uczestniczyli w VII edycji programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie”, realizowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

              Aktywni Błękitni to program, mający na celu promowanie gospodarki wodnej w zakresie dbałości o czystą wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Głównym założeniem projektu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

              W ramach programu przeprowadzone zostały działania mające na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat znaczenia wody i jej ochrony. Były to zajęcia edukacyjne, pogadanki oraz akcje informacyjne dotyczące oszczędzania wody. Uczniowie uczestniczyli także w konkursach i obchodach Światowego Dnia Wody. Dzięki udziałowi w programie uczniowie poszerzyli wiedzę ekologiczną oraz rozwinęli postawy odpowiedzialności za środowisko. Program spotkał się z dużym zaangażowaniem uczestników i stanowi cenne wsparcie w edukacji ekologicznej.

            • Dzień Dziecka

            • 29 maja 2026 r.  w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, a głównym celem imprezy była integracja, wspólna zabawa oraz aktywność fizyczna.

              Najmłodsi uczniowie z przedszkola i klas 0- III odwiedzili świetlicę na zaproszenie pani Barbary Marut. Były zabawy artystyczne i animacje (malowanie twarzy, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych, kącik plastyczny). Animacje poprowadziła nasza absolwentka Natalia Rębisz, a poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Nartu. Atrakcje dla uczniów klas IV- VIII przygotowała Pani Katarzyna Stanowska- wojna na balony, przeciąganie liny, kolory Holi, popcorn, wata cukrowa i lody. Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsora lodów- firmy FRONERI Sp. z o.o. w Mielcu Dziękujemy również Pani Halinie Chudzik za pyszny popcorn, który cieszył się ogromnym powodzeniem.

              Dzień Dziecka przebiegł w radosnej, pełnej uśmiechu atmosferze. Uczestnicy chętnie i aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych konkursach oraz animacjach. Wszystkie zaplanowane cele wychowawcze i integracyjne zostały zrealizowane. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli stworzyć ten wyjątkowy czas!

               

            • Dzień Rodziny

            • W dniu 29 maja 2026 r. świętowaliśmy Dzień Rodziny pod hasłem „ Mama i tata- bohaterowie dnia codziennego”. Nasi najmłodsi uczniowie poprzez wiersze, piosenki i występy pokazali, jak wielką miłością darzą swoich rodziców. W ich słowach nie zabrakło wdzięczności i podziwu, bo dla każdego dziecka mama i tata to prawdziwi bohaterowie - pełni miłości, troski i niezwykłej siły.

              Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Aliny Kobylarz, która czuwała nad całym wydarzeniem oraz wszystkich Pań z edukacji wczesnoszkolnej za trud, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie dzieci do tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy również Pani Iwonie Chudzik za przygotowanie pięknego tańca polki, który wzbudził wiele radości i zachwytu. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.

              To był dzień pełen ciepła, rodzinnej atmosfery i chwil pełnych wzruszeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

               

            • Majowy czas modlitwy

            • Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Grażyny Pikor, emerytowanej nauczycielki, uczniowie naszej szkoły przez cały miesiąc maj oddawali cześć Najświętszej Maryi Pannie, uczestnicząc we wspólnych wyjazdach rowerowych do przydrożnych kapliczek i figur maryjnych. Każdego dnia odwiedzali inne miejsca naszej okolicy, gdzie wspólnie śpiewali Litanię Loretańską i pielęgnowali piękną tradycję majowych spotkań.

              Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie za poświęcony czas, troskę o młode pokolenie oraz nieustanną gotowość do działania na rzecz naszej lokalnej społeczności. To dzięki takim osobom pielęgnowane są tradycje, które łączą pokolenia i umacniają nasze więzi.

               

            • III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „The World of English 2026”

            • 27 maja 2026 r. uczniowie, którzy pomyślnie przeszli eliminacje gminne reprezentowali naszą gminę w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „The World of English 2026”, zorganizowanym w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Nisku. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Krawiec z klasy VI i Laura Gjorgievski  z klasy VIII. Towarzyszyli im również: Amelia Żak z PSP w Jacie i Jakub Wilk z PSP w Jeżowem- Centrum. Cała czwórka godnie reprezentowała swoje szkoły oraz naszą gminę, osiągając bardzo wysokie wyniki punktowe. Ogromne brawa należą się Amelii Żak, która zajęła I miejsce w kategorii klas VII- VIII.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów językowych!

            • Kajakowa przygoda klasy V

            • 27 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Stępak-Pielą, oraz panią Kasią Stanowską wyruszyli na wyjątkową wyprawę kajakową, aby zmierzyć się z rzeką Łęg.

              Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z kajakami, dlatego początki bywały pełne emocji i drobnych trudności. Szybko jednak okazało się, że piątoklasiści świetnie radzą sobie zarówno z wiosłowaniem, jak i z przeszkodami pojawiającymi się na kilku kilometrowej trasie. Współpraca, dobry humor i odrobina odwagi sprawiły, że wszyscy szczęśliwie dopłynęli do celu.

              Po zakończonym spływie na uczestników czekało ognisko. Wspólne pieczenie kiełbasek, rozmowy i żarty były doskonałym zwieńczeniem aktywnie spędzonego dnia. Kiełbaska smakowała jak nigdy — wiadomo, po kajakach apetyt pracuje lepiej niż szkolny dzwonek.

              Podczas wyprawy nie zabrakło również spotkania z żywą przyrodą. Największe emocje wzbudziło spotkanie z wężem, którego uczniowie mogli zobaczyć w jego naturalnym środowisku.

              Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły, zabierając ze sobą piękne wspomnienia z kajakowej przygody.

            • „Majówka” z okazji Dnia Matki

            • „Majówka” czyli majowe spotkanie modlitewne seniorów i uczniów naszej szkoły przy figurze Matki Bożej w Nowym Narcie to już tradycja. Tym razem wspólną modlitwę połączyliśmy ze świętem wszystkich mam, dziękując im za miłość, troskę i codzienną obecność. Wszyscy razem modlitwą i śpiewem oddali również cześć naszej wspólnej Matce- Maryi.

              Uczestnictwo w nabożeństwie było wzruszającym przeżyciem religijnym dla wszystkich uczestników. Była to niezwykła chwila łącząca pokolenia- pełna ciepła, życzliwości, zadumy i wspólnego śpiewu płynącego prosto z serca. Dziękujemy wszystkim za wspólne chwile oraz zaangażowanie.