• Aktualności

      • DYŻURY BIBLIOTEKI

      • Biblioteka szkolna w czasie wakacji będzie pełniła dyżur w godz. 9.00 - 10.00 (piątki) w następujących terminach: 8.07.2022 r., 15.07.2022 r., 22.07.2022 r., 29.07.2022 r., 5.08.2022 r., 12.08.2022 r. 

       Książki czekają,  zapraszamy chętnych czytelników. 

      • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      • 24 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 – 2022. Cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród za cały rok pracy. Uroczystości przewodniczył Dyrektor – p. Zygmunt Kowalski, który życzył wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.   

      • TYDZIEŃ ZDROWIA

      • W ramach realizacji programu profilaktycznego „Trzymaj formę” w naszej szkole zorganizowany został w czerwcu „ Tydzień Zdrowia”. Działania podejmowane podczas realizacji programu zmierzają do kształtowania prozdrowotnych postaw i nawyków wśród uczniów poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia oraz zbilansowanej diety.

       Podczas lekcji wychowawczych uczniowie pogłębili swoją  wiedzę o znaczeniu prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka. Następnie przygotowywali zdrowe przekąski, m.in. kanapki z dodatkiem warzyw, sałatki i szaszłyki owocowe, koktajle oraz lody z owocami. Odbyły się również rozgrywki piłki nożnej, w których wzięli udział uczniowie klas IV- VIII. Mecze były sędziowane przez p. Iwonę Chudzik i p. Katarzynę Stanowską, a zwycięzcami okazali się:

       - młodsza grupa: I miejsce- klasa 5, II miejsce- klasa 4;

       - starsza grupa: I miejsce- klasa 7, II miejsce- klasa 6, III miejsce- klasa 8.

       Nagrodę najlepszego strzelca otrzymał Nikolas Fila.

       Koordynatorem programu „Trzymaj formę” jest p. Agnieszka Baran.

        

      • Zdrowe śniadanie w klasie I

      • W ramach Tygodnia Zdrowia uczniowie klasy I przygotowali nie tylko zdrowe, ale też pożywne posiłki. W jednym dniu były to kanapki z dodatkiem warzyw, natomiast następnego dnia powstały pyszne sałatki owocowe, koktajle i szaszłyki. Pierwszaki jednocześnie miały okazję porozmawiać o produktach występujących w ich codziennych posiłkach i o zasadach zdrowego odżywiania.

      • Góra Grosza

      • Nasz szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej pn. „Góra Grosza”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.

       Zebrane pieniądze zostały policzone i wysłane do fundacji. Akcję przeprowadziła p. Edyta Pikor.

      • Pożegnanie klasy 8

      • Ósmoklasiści zakończyli szkołę podstawową, dlatego z tej okazji przygotowali uroczystą akademię, którą rozpoczęli od tradycyjnego poloneza, odtańczonego wraz z młodszymi koleżankami i kolegami. W kolejnej części programu usłyszeliśmy recytacje, podziękowania i podsumowanie drugiego etapu edukacyjnego. Całość wzbogacono fragmentami piosenek i prezentacją multimedialną.

       W imieniu naszej szkolnej społeczności ósmoklasistów pożegnali uczniowie z klasy siódmej, którzy przygotowali pełną humoru część artystyczną, wręczając swoim starszym koleżankom i kolegom symboliczne prezenty, wyrażające ich zainteresowania i nawyki. Wyczekiwanym punktem programu była prezentacja multimedialna, dzięki której uczniowie mogli przenieść się w czasie i powspominać swoje początki w murach naszej szkoły.  

       Uroczystość podsumował dyrektor – p. Zygmunt Kowalski, składając ósmoklasistom gratulacje i serdeczne życzenia na kolejne lata ich szkolnej przygody.

       Pożegnanie klasy ósmej przygotowały p. Maria Skiba, p. Barbara Drelich – Scilanga, p. Iwona Chudzik.

      • Zakończenie klasy III

      • Trzecioklasiści z okazji zakończenia pierwszego etapu edukacyjnego przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni pożegnalną część artystyczną. Ze sceny popłynęły podziękowania, życzenia, ale też mnóstwo radości wyrażonej poprzez śpiew i taniec. Uczniowie III klasy wykazali, że są gotowi do rozpoczęcia kolejnego etapu swojej szkolnej przygody… a póki co.. czeka na nich zasłużony odpoczynek w czasie wakacji.

       Podziękowania i życzenia złożyli również wychowawczyni - p. Beata Lada oraz dyrektor – p. Zygmunt Kowalski.   

      • Projekt edukacyjny w kl. IV

      • Uczniowie klasy IV w ramach lekcji przyrody przygotowali projekt pn. „Nasza okolica”, dzięki czemu mieli okazję bliżej poznać ważne miejsca w swoim najbliższym otoczeniu. Następnie wykonali wiele zdjęć i rysunków, które zamieścili we własnoręcznie wykonanych albumach. Swoje prace zaprezentowali na forum klasy oraz na szkolnym korytarzu.  

       Prace nad projektem koordynowała p. Grażyna Pikor.

      • Wycieczka rowerowa klasy IV

      • 20 czerwca uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Parku Dworskiego w Nowym Narcie. Wyjazd połączony był z grillowaniem i integrującym grupę spotkaniem w miejscowej altance.

       Opiekę nad uczniami sprawowały p. Aldona Klecha i p. Katarzyna Stanowska.

      • Wycieczka rowerowa klasy II

      • 6 czerwca uczniowie klasy II uczestniczyli w wycieczce rowerowej do pobliskiego Gwoźdźca. Wybrali boczne i rzadko uczęszczane trasy, ponieważ była to pierwsza okazja do tego typu wyjazdu i wdrażania poznawanych zasad ruchu drogowego. Drugoklasiści poradzili sobie świetnie, dlatego mają w planach kolejne, dłuższe wyjazdy.

       Opiekę sprawowały p. Alina Kobylarz i p. Aldona Klecha.

      • Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym

      • Nasze uczennice: Weronika Chudzik (kl. III), Wiktoria Marut (kl. III) i Milena Gil (kl. IV) zdobyły wyróżnienia w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”, którego organizatorem na terenie powiatu niżańskiego jest KRUS z siedzibą w Nisku.

       Serdecznie gratulujemy!!

       2 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Starosty Niżańskiego – Roberta Bednarza.

      • Rodzice czytają przedszkolakom

      • Głośne czytanie dzieciom to najpiękniejszy czas. W ramach projektu gościliśmy w przedszkolu dwie mamy, które przeczytały dzieciom baśnie. Pierwsza książeczka to ,,Brzydkie kaczątko", która została przeczytana przez mamę Kubusia, a druga ,,Czerwony Kapturek" – odczytana przez mamę Dawidka i Adrianka. Dzieci bardzo uważnie i z zaciekawieniem słuchały baśni, które przeniosły nas w świat wyobraźni i kolorowych ilustracji. Na koniec zadawane były pytania do tekstów. Przedszkolaki wykonały również tematyczne prace plastyczne. Serdecznie dziękujemy Paniom za zaangażowanie i miło spędzony czas!

      • Zdrowe śniadanie w klasie III

      • W ramach programu „Trzymaj formę!” dzieci z klasy trzeciej przygotowywały w czasie zajęć przekąski i sałatki owocowe. Wcześniej dowiedziały się, jaką rolę pełnią niektóre witaminy w organizmie człowieka oraz co jest niezbędne do naszego prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego.

       W czasie zajęć praktycznych dzieci bardzo się starały. Pod okiem nauczyciela kroiły owoce i zdobiły sałatki oraz przekąski. Każdy mógł pochwalić się swoją owocową pracą oraz poczęstować koleżanki i kolegów. Mamy nadzieję, że od teraz dziecięce śniadania będą wzbogacone kolorowymi owocami i warzywami, które zastąpią ciasteczka, cukierki i chipsy.

      • „Mama i Tata - najpiękniejsze słowa świata”

      • 3 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Po dwuletniej pandemicznej przerwie uczniowie klasy II i III przygotowali dla rodziców ciekawe i pełne miłości, a zarazem humoru przedstawienia.

       Drugoklasiści wcielili się w role dorosłych i dzieci, przeplatając scenki dramowe piosenkami i wierszami. Na koniec przy akompaniamencie ukulele zaśpiewali rodzicom 100 lat. 

       Natomiast uczniowie kl. III przygotowali przedstawienie pt. ,,W Krainie Bajek”. Dobra gra aktorska, odpowiednio dopasowane kostiumy, scenografia, pięknie wykonane piosenki oraz wieńcząca występ zatańczona przez dzieci belgijka zostały nagrodzone gromkimi brawami widzów.

       Po części oficjalniej wszyscy uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Było to wspaniałe spotkanie pełne radości, wzruszenia i szacunku, a także dumy ze swoich pociech. 

       Uczniów przygotowały p. Beata Lada i p. Alina Kobylarz.

        

      • Wyróżnienie w konkursie plastycznym

      • Uczennica klasy IV – Milena Gil, otrzymała wyróżnienie w XIX Konkursie Plastycznym pn. „Leśne Zakamarki”, który został zorganizowany przez Nadleśnictwo Kolbuszowa i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Serdecznie gratulujemy!

       Celem konkursu jest promowanie zachowań ekologicznych, rozpowszechnianie wiedzy o zasobach leśnych oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności artystycznej. 

      • Konkurs plastyczny dla Przedszkolaków

      • W oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczny pt. ,,W krainie baśni''. Wyróżnione zostały cztery prace wykonane techniką dowolną: Aleksandry Płaza, Julii Bałut, Amelii Sudoł i Krystiana Chudzika. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       Konkurs zorganizowały: p. Ludmiła Stój, p. Iwona Bajek- Bałut oraz p. Klaudia Chudzik.

      • Wycieczka do Koziej Górki

      • 3 czerwca nasi uczniowie z przedszkola i klasy I mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do pobliskiej miejscowości – Spie, gdzie mieszkają sympatyczne alpaki. Na początku właściciele zagrody - pan Grzegorz i pani Kasia, opowiedzieli dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się przy tych zwierzętach oraz przekazali bardzo ciekawe informacje dotyczące ich czworonożnych podopiecznych. Każde dziecko mogło swobodnie dotknąć alpaki, przytulić, pokarmić oraz oprowadzić je po pastwisku.

       Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Pikor.

      • Pokaz grupy „Zaelektryzowani”

      • 7 czerwca odbył się w naszej szkole pokaz grupy „Zaelektryzowani” pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w eksperymentach z fizyki i chemii, mogli wziąć udział w zabawach z helem i ciekłym azotem, a także doświadczyć ciekawych zjawisk fizycznych. Spotkanie urozmaicano konkursami zręcznościowymi. 

      • Nagrody w wojewódzkim konkursie literackim

      • 6 czerwca w Zespole Szkół w Jeżowem odbył się uroczysty finał XI Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.

       W tym roku w naszej szkole powstały cztery prace konkursowe: Natalii Rębisz, Aleksandry Lasek, Dawida Bałuta i Aleksandry Wyki. Konkurencja była duża, ponieważ napłynęło ok. 70 prac. Tym bardziej miło nam jest poinformować, że uznanie w oczach jury znalazły prace Aleksandry Wyki i Aleksandry Lasek, które otrzymały wyróżnienia za swoje opowiadania. Serdecznie gratulujemy!!

       Uczniów przygotowała p. Małgorzata Wyka.

      • Kącik pamięci o Marii Konopnickiej

      • 6 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pn. „Maria Konopnicka – kącik pamięci”. Nagrodę „Grand Prix” otrzymała klasa IV, natomiast wyróżnienia przedszkole i klasy I, II, III. Serdecznie gratulujemy!

       Konkurs przeprowadziła p. Maria Skiba.