• Aktualności

      • Konkurs

      • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

       Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

       Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

       Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

       Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Organizatorzy podają również, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

       Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

       https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

      • WIZYTA UCZNIÓW W DZIENNYM DOMU POMOCY W GMINIE JEŻOWE

      • W dniu 14 stycznia 2022r. uczniowie klasy II mieli przyjemność odwiedzić seniorów w miejscowym Dziennym Domu Pomocy. Na tę okoliczność  przygotowali piękny program artystyczny połączony z serdecznymi życzeniami z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Następnie Podopieczni Domu włączyli się do wspólnego śpiewu piosenek, angażując się w naśladowanie gestów pokazywanych przez uczniów.  Po części artystycznej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek. Był to również czas na prowadzenie rozmów z seniorami. Dla wszystkich było to wyjątkowe spotkanie, pełne wzruszeń i radości. Występ uczniów spotkał się z dużym uznaniem, a dla nich samych spotkanie z seniorami było nowym doświadczeniem, które na pewno zapamiętają na długo.

                   Wizyta w Dziennym Domu Pomocy zorganizowana została z inicjatywy p. Barbary Drelich- Scilanga i p. Marii Skiba.

       Dziękujemy Pani Kierownik i Personelowi za miłe przyjęcie oraz obdarowanie dzieci słodkimi upominkami.

      • INFORMACJA

      •      Od 10 stycznia 2022 r. /poniedziałek/ wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Lekcje będą prowadzone według dotychczasowego podziału godzin.

            Na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny, w szczególności w częściach wspólnych budynku wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły są zobowiązani do zakładania maseczek.

      • Spotkanie wigilijne w kl. I

      • 17 grudnia pierwszaki uczestniczyły w klasowym spotkaniu wigilijnym. Przy symbolicznym poczęstunku był czas na dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Była to również okazja do integracji podczas rozmowy o tradycjach świątecznych i marzeniach w związku z nadchodzącym Nowym Rokiem.

       Spotkanie przygotowała p. Grażyna Pikor.  

      • Świąteczne konkursy w klasie II

      • 17 grudnia 2021 r. odbyły się w klasie II dwa kolejne konkursy: „Klasowy Konkurs Pięknego Śpiewania Pastorałek" oraz „Klasowy Konkurs Recytatorski".

       Tematyka tej klasowej rywalizacji była podobna, dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia i zimy. Uczestnicy sami przygotowywali utwory do śpiewania i recytowania, gdyż wcześniej przedstawiono im regulamin i zasady uczestnictwa. Występom drugoklasistów przysłuchiwała się polonistka p. Małgorzata Wyka, która pomogła wyłonić zwycięzców.

       W efekcie wyniki przedstawiają się następująco: „Klasowym Mistrzem Pięknego Recytowania” zostali Wiktor Płaza i Patrycja Lasek. Natomiast „Mistrzem Pięknego Śpiewania Pastorałek” zostały Anna Stec i Anna Szczęch. Ponadto wyróżniono Karola Klechę i Lenę Baran. Serdecznie gratulujemy!!

       Konkursy były przeplatane powiązanymi tematycznie zadaniami on-line, które wybrała p. Alina Kobylarz, zapewniając, że w Nowym Roku czekają na drugoklasistów kolejne ciekawe  wyzwania konkursowe.

      • „Mój Anioł” – konkurs w klasie III

      • W tym roku dzieci z klasy III same udekorowały swoją choinkę. W ramach konkursu ,,Mój Anioł” przygotowały świąteczne ozdoby, które zawiesiły na drzewku. Z każdą chwilą choinka stawała się coraz ładniejsza i „anielska”, a to za sprawą cudownych aniołów, które ją przyozdobiły. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za swoje piękne prace. Wyróżnienie przyznano: Julii Pikor i Marcinowi Bałutowi.

       Drogim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy dobrych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

       Uczniowie klasy III z Wychowawcą

      • „Zaśpiewajmy Maleńkiemu” - konkurs wokalny w klasie III

      • Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia na świat Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością i tym wszystkim, czego nam na co dzień brakuje. Dlatego też 17 grudnia 2021 r. w klasie III odbył się konkurs wokalny pod hasłem ,,Zaśpiewajmy Maleńkiemu’’. Każde z dzieci pięknie zaprezentowało przygotowaną kolędę lub pastorałkę. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Wiktoria Marut, Weronika Chudzik i Marcin Bałut. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

       Konkurs przygotowała p. Beata Lada.

      • Lekcja biblioteczna w nowej siedzibie Publicznej Biblioteki w Nowym Narcie

      • 16 grudnia 2021 r. klasa II wraz wychowawcą uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Lekcję prowadziła pani B. Marut - bibliotekarka Publicznej Biblioteki w Nowym Narcie. Pani Barbara przygotowała dwie piękne historie nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Jedną z nich była opowieść o tym, gdzie mieszka święty Mikołaj, a druga opowiadała, skąd się wziął zwyczaj ubierania choinki. Dzieci chętnie czytały i bardzo uważnie słuchały czytanych historii. Chętnie odpowiadały też na pytania pani bibliotekarki. Po omówieniu utworów miały możliwość zilustrowania wysłuchanych opowieści. Prace plastyczne podarowały pani Basi. Będą one wyeksponowane na gazetce ściennej.

       Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali zakładki do książek, które własnoręcznie dekorowały i wycinały, a także słodkie co nieco. Dzieci zapewniły, że będą więcej czytać i częściej odwiedzać biblioteki: szkolną i publiczną. 

      • Certyfikat uczestnictwa w akcji „Sprzątanie Świata - Polska”

      • Nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w 28. akcji „Sprzątanie Świata - Polska”, który przyznała Fundacja Nasza Ziemia. W związku z tym jeszcze raz dziękujemy zaangażowanym uczniom i nauczycielom! 

       Akcję na terenie naszej szkoły koordynowała p. Grażyna Pikor.

      • INFORMACJA

      •      Na podstawie Rozporządzenia MEiN, od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.klasy I-VIII przechodzą na nauczanie zdalne. Uwzględniając przerwę świąteczną i kalendarz szkolny zajęcia on-line będą prowadzone dla uczniów w najbliższy  poniedziałek, wtorek
       i środę oraz w poniedziałek, wtorek i środę w pierwszym tygodniu stycznia 2022 r.

            Nauka będzie odbywała się według obowiązującego planu lekcji na platformie Google Classroom. Godziny rozpoczynania lekcjiposzczególnych przedmiotów  oraz zadania do samodzielnego rozwiązania będą zamieszczane w dzienniku elektronicznym w panelu „Zadania domowe”.

            Oddział przedszkolny i klasa „0” w dniach zdalnego nauczania klas I-VIII będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym, rozkład jazdy autobusu szkolnego pozostaje bez zmian.

      • „Savoir – vivre, czyli jak ułatwić sobie życie!” – podsumowanie innowacji

      • 9 grudnia 2021 r. nastąpiło w naszej szkole podsumowanie autorskiego programu profilaktyczno – wychowawczego pn.  „Savoir – vivre, czyli jak ułatwić sobie życie!”, który był realizowany od października br. w klasach I – VIII. W ramach zaplanowanych działań odbyło się na terenie naszej szkoły wiele akcji, które promowały kulturalne zachowanie wśród uczniów.

       W każdej klasie przeprowadzono godziny wychowawcze pn. „ABC dobrych manier”, w czasie których przypomniano uczniom zasady dobrego wychowania oraz „netykiety”. W wielu salach i na szkolnym korytarzu pojawiły się w związku z tym tematyczne gazetki ścienne. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli sprawdzić w trakcie testu pt. „Savoir vivre na co dzień”. Wśród uczestników z klasy I i II bezbłędnie napisali: Wiktoria Marut i Marcin Bałut. Natomiast w klasach IV – VIII (test odbył się on-line) największą liczbę punktów otrzymały: Karolina Kata, Urszula Świątek, Patrycja Dudzik, Gabriela Sałek, Milena Gil.

       Odbył się również szkolny konkurs plastyczny. Spośród przygotowanych prac, które można obejrzeć na szkolnym korytarzu, nagrodzono najciekawsze.

       W kategorii I – III „Magiczne słowa”:

       1. Lena Baran

       2. Marcin Bałut, Wiktoria Marut, Weronika Chudzik

       3. Milena Węglarz, Magdalena Pikor, Bartłomiej Sołtys

       W kategorii IV – VIII „Drzewo dobrych manier”:

       1. Magdalena Siudak

       2. Aleksandra Wyka

       3. Gabriela Sałek, Milena Gil, Emilia Mierzwa, Fabian Sasiela

       Uczniowie wzięli również udział w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie pt. „Kultura i szacunek tworzą mój wizerunek”. Nagrodzono następujące uczennice:

       1. Gabriela Sołtys

       2. Natalia Rębisz

       3. Magdalena Siudak

       Ostatnim punktem i zarazem podsumowaniem programu były wybory „Mistrza dobrych manier”. W swoich zespołach klasowych uznanie zdobyli:

       Kl. I Gabriela Siudak

       Kl. II Franciszek Kosturek

       Kl. III Wiktor Chudzik

       Kl. IV Milena Gil

       Kl. V Natalia Rębisz

       Kl. VI Karolina Kata

       Kl. VII Amelia Fila

       Kl. VIII Patrycja Dudzik

       Dla laureatów wszystkich konkursów przygotowano pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz książki. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!!

       Przebieg programu na terenie naszej szkoły koordynowały p. Beata Lada i p. Małgorzata Wyka. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za włączenie się w pracę i pomoc w realizacji poszczególnych zadań.

      • Jak dbać o środowisko? - pogadanka

      • 7 grudnia naszą szkołę odwiedził przedstawiciel UG Jeżowe, który przeprowadził z uczniami pogadankę o tym, ile produkujemy odpadów, jak je segregować oraz jak zapobiegać ich powstawaniu. Jego spotkanie miało przede wszystkim na celu zachęcanie uczniów do wprowadzania zasad segregowania odpadów w swoich domach, aby można było część z nich przetwarzać, dając im drugie życie. 

      • Wizyta św. Mikołaja

      • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, którego wizyta sprawiła wszystkim wiele radości. Zgodnie z tradycją uczniowie otrzymali drobne upominki, za które serdecznie podziękowali, recytując wiersze i śpiewając piosenki.

       Zapraszamy św. Mikołaja w przyszłym roku! 

      • Wyjazd kl. 4 do Koziej Górki

      • 3 grudnia uczniowie IV klasy wzięli udział w wyjeździe do zagrody „Kozia Górka” w Spiach. Jest to gospodarstwo, gdzie hoduje się alpaki.

       Na początku odbyła się pogadanka z gospodarzami o tych nietypowych na naszym terenie zwierzętach, ich pochodzeniu i zachowaniu. Uczniowie mogli również sami je nakarmić. Następnie przeprowadzono quiz o alpakach, w czasie którego najlepiej odpowiadali Natalia Piędel (otrzymała kalendarz z alpakami), Łukasz Bednarz i Fabian Sasiela. Dla wszystkich uczniów przygotowano też symboliczne upominki mikołajkowe. Spotkanie z alpakami zakończył spacer do pobliskiego lasu.

       Opiekę w trakcie wyjazd sprawowały p. Grażyna Pikor i p. Katarzyna Stanowska.  

      • Szkolny Konkurs Czytelniczy "Czytam, więc wiem"

      • 26 listopada odbyła się  kolejna edycja  konkursu czytelniczego "Czytam, więc wiem", którego uczestnikami byli chętni uczniowie z klasy III i IV.  W tym roku szkolnym konkursową lekturą była książka M. Terlikowskiej "Drzewo do samego nieba". Uczestnicy zmagali się z testem zawierającym różnorodne zadania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

       I miejsce - Michał Kachel (klasa III),

       II miejsce - Wiktor Chudzik (klasa III),

       III miejsce - Julia Pikor (klasa III), Ewelina Sudoł (klasa III), Natalia Piędel (klasa IV).

       Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Konkurs przygotowała p. Alina Kobylarz.

      • Dzień Pluszowego Misia w klasie I

      • 25 listopada uczniowie klasy I obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Był to dla nich czas pełen wrażeń, gdyż nie tylko przynieśli swoje maskotki do szkoły, ale po wprowadzeniu do zajęć czekały na nich różne atrakcje: obejrzeli bajki, układali puzzle i domino, czytali o misiach i wykonali zabawy ruchowe przy tematycznych piosenkach. Pod koniec dnia czekał na nich słodki poczęstunek – smakołyk każdego misia – pyszny miód oraz kakao.  

       Dzień Pluszowego Misia przebiegł w radosnej atmosferze. Pierwszaki z zaangażowaniem włączyły się do wszystkich zadań, poszerzając swoją wiedzę o ich ulubionych pluszakach.

      • Przedszkolaki świętują Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada przedszkolaki wraz z klasą „0” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego ukochanego pluszaka.

       Przede wszystkim przedszkolaki poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie oglądały bajki i bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Brały też udział w zabawach ruchowych, konkursach i malowały przepiękne prace plastyczne.

       Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w ich pamięci na długo.

      • Andrzejki z pluszowym misiem w klasie III

      • 25 listopada w klasie III zapanowała bajkowa i magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były klasowe andrzejki połączone z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Była to doskonała okazja do radosnych zabaw i tańców przy skocznej muzyce. Dzieci obejrzały prezentacje o historii misia oraz o tradycjach andrzejkowych. Wykonały przy tej okazji zadania z kodowania. Jednak największą atrakcją cieszyły się wróżby, w których mogły poznać swoją przyszłość. Pod koniec zabawy, pełni radosnych wrażeń, uczniowie odpoczęli przy słodkim poczęstunku.

       Tańce i wróżby andrzejkowe sprawiły dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.