• Aktualności

      • .

      • Sprzątanie ziemi to ważna akcja, która pomaga chronić naszą planetę.

       Klasa I razem z wychowawcą Panią Mariolą Sudoł iPanią Katarzyną Stanowską postanowili wziąć udział w tej inicjatywie i posprzątać okolicę naszej szkoły. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Uczniowie dowiedzieli się, jak wiele śmieci zostawiają ludzie i jak szkodliwe są one dla środowiska. Zobaczyliśmy też, jak pięknie wygląda przyroda, gdy jest czysta i zadbana. Sprzątanie ziemi uczy odpowiedzialności i szacunku dla natury. Dzieci były bardzo zadowolone ze swojej pracy. Na pewno będziemy kontynuować takie działania w przyszłości.

      • 15 Września – Międzynarodowy Dzień Kropki.

      •  Okazuje się, że ,,Kropka,, nie jest tylko znakiem interpunkcyjnym w tekście. Za tym maleńkim znakiem kryje się o wiele więcej. Ma wielką, magiczną moc, oznacza kreatywność, odwagę i zabawę. Ten fakt potwierdza historia wykładowcy Terry’ego Shay’a, który zainicjował powstanie święta kropki.

       Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę pod tytułem „Kropka”. Fabuła kilkustronicowego tekstu opowiadała o mądrej nauczycielce, która pomogła swojej uczennicy o imieniu Vashti uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze stała się symbolem kreatywności, pomysłowości, inspiracji i pewności siebie.

       W piątek, 15 września 2023 r. uczniowie klasy I obejrzeli film o Vashti, wysłuchali piosenki o kropce, a potem przystąpili do kreatywnych działań. Rozwiązywali kropkowe zadania i łamigłówki. Poszukiwali kropek w różnych miejscach w klasie, a także  zaangażowali się w twórczą i kreatywną działalność plastyczną, gdzie w roli głównej wystąpiła kropka. Uczniowie wyklejali kropkowe liście, a na koniec każdy stworzył swój własny oryginalny kropkowy T-shirt. Wszyscy odnieśli sukces, nawet najwięksi pesymiści uwierzyli we własne siły i możliwości.

       Międzynarodowy Dzień Kropki był pełen wrażeń i atrakcji oraz upewnił uczniów w przekonaniu, że tylko od nas zależy jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy naszą kreatywną kropkę.

      • Warsztaty przyrodnicze

      • W środę 21 września w naszej szkole miały miejsce niezwykłe warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez panią Justynę Ziober. Na spotkanie przybył pan Robert Gajda z Tęczowymi Mieszkańcami Amazonii i Madagaskaru, czyli egzotycznymi zwierzętami z różnych zakątków świata. 

       Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Mieli okazję zobaczyć i dotknąć cudowne zwierzaki takie jak: latającą żabę, kameleona lamparciego, żółwia, agamę błotną czy węża zbożowego. Jednak największą sensacją okazał się jeż albinos - ten sympatyczny biały jeżyk pochodzi z Półwyspu Arabskiego i nie zapada w sen zimowy, czego dowiedzieliśmy się podczas spotkania. 

       Warsztaty były wspaniałą, żywą lekcją i nowym doświadczeniem, które sprawiło wiele radości naszym uczniom. Były także okazją do poznania ciekawostek o zwierzętach i do przezwyciężenia własnych obaw i fobii przed niektórymi z nich. 

       Bardzo polecamy wszystkim takie warsztaty przyrodnicze.

       Jesteśmy wdzięczni panu Robertowi i Tęczowym mieszkańcom Amazonii i Madagaskaru i mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą.

        

      • Bezpieczna droga do szkoły- spotkanie profilaktyczne

      • 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym, które poprowadziła mł. asp. Iwona Jarosz z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Najpierw spotkali się z policjantką przedszkolaki, potem klasy I-III, a na końcu uczniowie klas IV-VIII. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Najmłodsi powtórzyli  zasady poruszania się po drodze i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjantka zwróciła uwagę na znaczenie używania odblasków oraz bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie, podkreślając konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. Policjantka przypomniała także o odpowiednim zachowaniu dzieci w środowisku rówieśniczym, rodzinny i wirtualnym. Ostrzegała przed ujawnianiem osobistych informacji dotyczących naszej rodziny, ponieważ nie wiemy, kto jest ich odbiorcą. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń, które na nich czyhają, a także pokazanie im, że każde niebezpieczne działanie ma swoje konsekwencje, co policjantka zilustrowała przykładami z własnej praktyki zawodowej. Na zakończenie uczniowie podarowali Pani Policjantce skromny upominek i podziękowali za wartościowe i ciekawe spotkanie, które zorganizowała p. Barbara Drelich-Scilanga.

        

      • Lekcja historii

      • W ramach lekcji historii, prowadzonej przez Panią Bogumiłę Lesiczkę, uczniowie klas 7 i 8 zapoznali się z wydarzeniami z 17 września 1939 roku, kiedy to Polska została zaatakowana przez Związek Radziecki. Był to początek II wojny światowej na dwóch frontach, który przyniósł wiele cierpień i ofiar polskiemu narodowi. Uczniowie obejrzeli film dokumentalny, który pokazywał tragiczne skutki sowieckiej inwazji dla polskich żołnierzy i ludności cywilnej.

        

      • Narodowe czytanie

      • Narodowe czytanie to inicjatywa, która ma na celu popularyzację polskiej literatury i kultury. W tym roku wybrano powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem'', która opowiada o losach trzech rodzin na tle historycznych wydarzeń z XIX wieku. 

       W Nowym Narcie, pod opieką Pani Barbary Marut z Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI, VII i VIII a także nauczyciele z naszej szkoły. 

       Spotkanie rozpoczęło się od pięknej piosenki pt. „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Mileny i Emilii z klasy VI, która wprowadziła nas w klimat książki. Następnie Ola (kl.VII)  i Karolina (kl.VIII) przybliżyły publiczności historię bohaterów utworu. Na zakończenie występów uczniowskich usłyszeliśmy utalentowanych wokalistów Fabiana (kl.VI) i Karola (kl.IV), którzy zaśpiewali  znany utwór Czerwonych Gitar „Niebo  z tamtych lat”.

       Nie zabrakło również zaangażowania naszych nauczycieli, którzy zaprezentowali fragmenty powieści w formie dialogów. Pani Alina, Pan Krzysztof i Ksiądz Adam wcielili się w role wybranych postaci i pokazali nam ich charaktery i emocje. 

       Spotkanie było nie tylko ciekawym doświadczeniem edukacyjnym, ale także sposobem na integrację społeczności lokalnej i kultywowanie narodowej tradycji.

        

      • .

      • W  szkołach zadzwonił dziś pierwszy dzwonek. W naszej również, nieco później niż zwykle, bo 4 września udaliśmy się wszyscy, najpierw na uroczystą Mszę Świętą w kościele w Nowym Narcie, którą specjalnie dla nas odprawił ksiądz Adam Stachowicz. Następnie spotkaliśmy się z panem dyrektorem Zygmuntem Kowalskim, a zaraz po  jego słowie, każda z klas przywitała się ze swoimi wychowawcami. A od jutra widzimy się już z plecakami!  Wszystkim Wam – uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzmy samych dobrych chwil, mądrze spędzonych godzin i uśmiechu, który sprawia, że nawet trudne chwile stają się lepsze. 

      • WAKACYJNE DYŻURY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ 2022/2023

      • Zapraszamy wszystkich do wypożyczania książek na wakacje

       w następujących terminach:

        

       12.07.2023 r.    (godz. 9.00-10.00)

       14.07.2023 r.    (godz. 9.00-10.00)

       18.07.2023 r.    (godz. 9.00-10.00)

       18.08.2023 r.    (godz. 9.00-10.00)

       21.08.2023 r.    (godz. 9.00-10.00)

        

        

        

       Kolejne terminy dyżurów zostaną podane później!!

      • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • 23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022 – 2023. Cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród za cały rok pracy. Uroczystości przewodniczył Dyrektor – p. Zygmunt Kowalski, który życzył wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.  

       Była to również okazja do podziękowania za całokształt pracy zawodowej dla odchodzących na emeryturę - p. Grażyny Pikor i p. Ludmiły Stój. 

      • Pożegnanie klasy 8

      • 20 czerwca zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby pożegnać uczniów klasy 8, którzy z tej okazji przygotowali program artystyczny. W imieniu społeczności szkolnej ósmoklasistów pożegnali siódmoklasiści i dyrektor – Zygmunt Kowalski, życząc im wielu sukcesów na nowym etapie edukacji.  

      • Projekty klasy IV

      • Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Grażyny Pikor przygotowali projekty pn. „Moja miejscowość dawniej i dziś”. Dzięki temu mieli okazję wgłębić się zarówno w historię rodzinnej miejscowości, ale także własnych rodzin, szukając informacji w różnych źródłach i przeprowadzając rozmowy z dziadkami czy rodzicami. Wykonali piękne albumy ze zdjęciami, które mogliśmy oglądać na szkolnym korytarzu, ale przede wszystkim staną się one wyjątkową pamiątką rodzinną, do której będzie można wrócić po latach.

      • Wyjazd do filharmonii

      • 19 czerwca przedszkolaki oraz część dzieci z klas 0-IV wzięły udział w koncercie z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Dzieci miały okazję usłyszeć różne piosenki dziecięce m.in. Fasolek, Majki Jeżowskiej oraz wiele innych znanych utworów. Był to wspaniały czas, gdyż dzieci świetnie się bawiły, śpiewając i tańcząc.

       Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym koncercie.

      • PIERWSZA POMOC- WARSZTATY EDUKACYJNE

      • 13 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili:  mł. asp. Bartłomiej Pieróg i starszy sekcyjny Jacek Gorczyca z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Uczniów podzielono na trzy grupy wiekowe. Najpierw w spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci klas 0-III, a następnie uczniowie klas starszych IV-V oraz VI-VIII. Celem warsztatów było nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

       Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Barbary Drelich – Scilanga.

      • Turniej „Baw się z nami” w Groblach

      • 7 czerwca uczniowie klasy III wzięli udział w gminnym turnieju sportowym pn. „Baw się z nami”, który tradycyjnie odbywa się w Groblach.

       Swoje umiejętności sportowe i zręczność trzecioklasiści sprawdzili w kilku konkurencjach. Odbyła się sztafeta, zmiana piłek koszykowych na ręczne, skok w dal z miejsca, bieg na czas, strzały na bramkę i rzuty piłeczką palantową do worka.

       Opiekę nad uczniami sprawowały p. Alina Kobylarz i p. Katarzyna Stanowska.   

      • PIKNIK RODZINNY 2023

      • Z okazji Dnia Dziecka na terenie naszej szkoły odbył się w dn. 4 czerwca Piknik Rodzinny pod hasłem przewodnim „Pomaganie łączy”. Podczas pikniku odbyła się zbiórka na cele charytatywne. Przygotowano również mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu było doskonałą okazją do pogłębienia wzajemnych relacji pomiędzy rodzicami, nauczycielami i uczniami naszej szkoły oraz społecznością lokalną.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

       https://drive.google.com/drive/folders/1WvkK7hZOUcjkZjYc9-17BmxvEKVBUC35?usp=sharing

       Serdecznie dziękujemy sponsorom, którymi byli:

       Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Starosta Niżański Robert Bednarz, Rada Sołecka Stary Nart, Jacek Puzio Radny Gminy Jeżowe, Rafał Miazga SMAK GÓRNO, Stanisław Różański,  Artur Bajek MC – BUD Usługi Ogólnobudowlane Wola Raniżowska, Maria Soja BACÓWKA Raniżów, Marek Dul Tartak DREW- DUL Wilcza Wola, Robert Wyka USŁUGI REMONTOWO- BUDOWLANE Wola Raniżowska, Artur Janusz HYDRO- MET Jeżowe, Firma KOBEX Kamień, Krzysztof Markowicz FAMARK Jeżowe, Paweł Chudzik USŁUGI TRANSPORTOWE Stary Nart, Dariusz Chludziński Firma Handlowo- Usługowa TRANS- MAT Nowy Nart, Przemysław Zdeb PROMYK Nowy Nart, Lesław Ziętek KANCELARIA UBEZPIECZENIOWA Kolbuszowa, ks. Grzegorz Stępień Cholewiana Góra.

       SPONSOREM GŁÓWNYM był Daniel Skiba DMR Group Warszawa.

       Nagrody, vouchery podarunkowe oraz gadżety ufundowali:

       1. Stanisław Bednarz Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe „Seker”  Stary Nart
       2. Jacek Puzio – Radny Gminy Jeżowe
       3. Hurtownia Kosmetyczna „Sonia” Rzeszów
       4. Tomasz Skowroński – sklep rowerowy CYCLO CENTRUM   Kolbuszowa i Mielec
       5. Kinga Piędel – Salon Kosmetyczny „Pasja” Jeżowe
       6.  Adam Zarzycki- Kebab Dragon Jeżowe
       7.  Kino Helios Stalowa Wola
       8. Tomasz Grabiec- GT. car Kamień
       9. Maria Soja – Słoneczne Wzgórze Raniżów
       10. Restauracja Słoneczko Kamień
       11.  Restauracja Ralpol Jeżowe
       12. Józef Szczęch – Sklep Spożywczo- Przemysłowy  Nowy Nart
       13.  Marek Partyka-  WULKAN Stacja Paliw Raniżów
       14.  Piotr Bochenek- AUTO HOF Kamień
       15.  Paulina Kubas- Salon Fryzjerski „Wyczesana”
       16.  Danuta Smusz – Salon Fryzjerski „Dana” .

        

      • Szkolny Turniej Szachowy

      • 9 czerwca odbył się Szkolny Turniej Szachowy, w którym wzięło udział 22 uczniów z klas I – VIII. Organizacją i sędziowaniem zajął się p. Tadeusz Matyka, który prowadził na terenie naszej szkoły zajęcia szachowe.

       I miejsce zajął Karol Klecha (kl. III), II miejsce - Fabian Sasiela (kl. V), III miejsce – Milena Gil (kl. V).

       Serdecznie gratulujemy!!

      • Finał Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej

      • 6 czerwca w Zespole Szkół w Jeżowem odbył się uroczysty finał XII Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.

       Spośród 55. nadesłanych tekstów opowiadań w oczach komisji konkursowej uznanie zdobyły trzy uczennice z naszej szkoły: III miejsce zajęła Aleksandra Wyka, wyróżnienia otrzymały Karolina Kata i Diana Parkosz.

       Uczennice przygotowała p. Małgorzata Wyka.

        

       Serdecznie gratulujemy!!

      • Wyróżnienia w Kangurze Matematycznym

      • W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego troje uczniów z naszej szkoły - Aleksandra Lasek (kl. VI), Karol Klecha (kl. III), Franciszek Kosturek (kl. III), zdobyło wyróżnienia.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!