• Aktualności

      • Najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet - rozstrzygnięcie konkursu

      • Informujemy, że najpiękniejsze, oryginalne i prosto z serca życzenia z okazji Dnia Kobiet przygotował Mateusz Niedziałek, który zajął I miejsce w ogłoszonym konkursie pn. „Co w sercu, to na ustach”. II miejsce zdobył Dawid Bałut, zaś III miejsce Daniel Węglarz i Szymon Piróg. Serdecznie gratulujemy!! W imieniu wszystkich Kobiet dziękujemy za pamięć i włączenie się w konkursową rywalizację!!    

      • Drodzy Rodzice,

      •  

       zgodnie z decyzją Premiera, od 22 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne.

       Klasom IV-VIII zostaje przedłużone nauczanie zdalne 9 kwietnia 2021 r

       Nauka będzie się odbywała według planu lekcji poprzez e-dziennik oraz on-line ( w klasach I-III zajęcia
       on-line 3-4 razy dziennie po 30 min. na platformie Google Classroom). Szczegółowy plan zajęć on-line oraz zadań do samodzielnego rozwiązania będzie zamieszczany systematycznie w dzienniku elektronicznym
       w panelu „Zadania domowe”.

       Oddział przedszkolny i klasa „0” będą funkcjonowały bez zmian. Konsultacje dla uczniów klasy VIII będą organizowane na terenie szkoły zgodnie z dotychczasowym planem.

       Autobus szkolny będzie kursował jak dotychczas.

       Z poważaniem,

       Zygmunt Kowalski

        

      • „Być kobietą…” 8 marca – Dzień Kobiet

      • Drogie Panie, Dziewczyny, Koleżanki!
       Z okazji Dnia Kobiet przyjmijcie serdeczne życzenia od męskiej części naszej społeczności – Pana Dyrektora, Nauczycieli i wszystkich Chłopaków! Żeby to święto było wyjątkowe, a płynące z głębi serca życzenia wywołały uśmiech na Waszych twarzach! ☺  

      • 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


      • 1 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej uczcili Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych.’’ Na lekcję wychowawczą uczniowie kl. V przygotowali informacje o wybitnych Polakach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, lecz walczyli z funkcjonariuszami służb SB. Sprzeciwiali się wprowadzeniu komunizmu w Polsce i bronili demokracji. Odrzucili propozycję współpracy, za co byli karani śmiercią. We wszystkich klasach przeprowadzono lekcje na ten temat. Klasa VIII poznała szczegółowo losy tych ludzi. Następnie trzy osoby z  samodzielnie przygotowały projekt ( zamieszczony w wersji skróconej poniżej). W ramach projektu klasa IV rozwiązywała quiz ,,Żołnierze niezłomni, ’’ a klasa VIII quiz ,,Opór społeczny wobec komunizmu.’’ Pozostałe klasy również  zostaną włączone do tego projektu w kolejnych dniach.


       wykleci.pdf​​​​​​​

      • Zima w obiektywie naszych uczniów

      • Chociaż wydaje się, że zima powoli odchodzi w zapomnienie, my zatrzymaliśmy jej piękno na fotografiach. 29. uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w konkursie fotograficznym pn. „Zimowe inspiracje”. Dostaliśmy mnóstwo pięknych zdjęć, dlatego obrady jury (w składzie p. Iwona Chudzik, p. Maria Skiba i p. Małgorzata Wyka) były długie i burzliwe. Podczas oceniania nie ujawnialiśmy autorów zdjęć, jednak były wśród nich takie fotografie, obok których nie można było przejść obojętnie. Właśnie one zachwyciły nas najbardziej, zatem I miejsce zdobyła Anna Stanowska (kl. VIII), II miejsce Dawid Chludziński (kl. VIII), III miejsce Aleksandra Lasek (kl. IV) i Hubert Gil (kl. IV). Przyznano również wyróżnienia za prace ocenianie jako całokształt (każdy uczestnik mógł przesłać maksymalnie 3 fotografie). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Rębisz (kl. IV), Diana Sudoł (kl. VI), Aleksandra Wyka (kl. VI), Urszula Świątek (kl. VII), Edyta Dudzik (kl. VIII).

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przygotowane dyplomy i nagrody przekażemy po powrocie do szkoły. Ponadto dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do sprawdzania swoich sił w kolejnych konkursach organizowanych przez naszych nauczycieli. 

       Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac!

      • „Daszeńka” w iTeatrze

      • 26 lutego 2021 r. uczniowie I i II klasy obejrzeli w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół przedstawienie pt. „Daszeńka”, które wystawił Teatr Powszechny z Radomia.

                Nasi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego pieska, a po obejrzeniu całości mogli się podzielić swoimi wrażeniami. Spektakl ten stał się także okazją do porozmawiania o swoich czworonogach, ponadto kształtował wrażliwość u dzieci i ich poczucie odpowiedzialności za posiadane zwierzątko. Uczniowie klasy II przygotowali również projekty o swoich czworonożnych pupilach.  

      • Klasowy Mistrz Pięknego Pisania - konkurs w klasie I

      • Pierwszoklasiści postanowili zaprezentować swoje talenty przynajmniej na forum klasy, dlatego wraz z wychowawcą – p. Aliną Kobylarz, wymyślili serię konkursów pod hasłem "Klasowy Mistrz ..."      

                Pierwszy konkurs z ww. serii odbył się 21 lutego 2021 roku. Był to "Klasowy Konkurs Pięknego Pisania". Uczniowie, po zapoznaniu się z zasadami, przystąpili do pisania fragmentu wiersza. Zwycięzcą została Anna Szczęch, która otrzymała dyplom i drobne rzeczowe nagrody. Gratulujemy! Życzymy sukcesów w następnych konkursach!

                Już wkrótce kolejna edycja klasowych zmagań, podczas której pierwszaki powalczą o tytuł „Klasowego Mistrza Pięknego Czytania”.

      • Kupujemy, sprzedajemy – uczymy się poprzez zabawę

      • Nauka poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne to świetna forma przyswajania wiedzy. Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy w swojej klasie zorganizowali sklep, a sami wchodzili w role sprzedawców i kupujących. Była zatem okazja poćwiczyć formy grzecznościowe, dodawanie różnych wartości i liczenie pieniędzy, a także do przypomnienia sobie zasad reżimu sanitarnego obowiązujących w miejscach publicznych.

                Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem wypełniali swoje zadania, w końcu każdy handlowiec i klient chciał jak najlepiej wypaść w swojej roli    

      • Język polski – lubię to! czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Ponieważ 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, dzień później – w poniedziałek 22 lutego, w klasach V – VIII odbyły się nietypowe lekcje języka polskiego.

                Nasze rozważania rozpoczęliśmy od obejrzenia filmików pn. „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, w których znaleźliśmy odpowiedź na pytania, kiedy powstał język polski i jakich mamy przodków językowych. Swoją wiedzę uzupełniliśmy wiadomościami zawartymi na prezentacji multimedialnej, zawierającej również wiele ciekawostek o naszym języku ojczystym.

                Kolejnym punktem lekcji były „łamańce” językowe, z którymi poradziliśmy sobie całkiem nieźle, chociaż zdarzały się nam różne zabawne „pomyłki”. Lekcję zakończyliśmy konkursem klasowym w aplikacji kahoot! pn. „Jak dobrze znam mój język ojczysty?”. Wnioski… potwierdziliśmy tezę, że język polski jest naprawdę trudny i wiele musimy się o nim nauczyć.

                W czasie podsumowania przeprowadziliśmy pogadankę na temat naszego języka ojczystego, przyznając mu ogromną wartość w budowaniu tożsamości kulturowej i narodowej. I chociaż lekcja odbyła się w trybie zdalnym, poczuliśmy, że język polski nas integruje i rozważania o nim pobudzają do działania.

                Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przygotowała p. Małgorzata Wyka.    

      • Konkurs na budowlę lub postać śnieżną

      • W dniach od 8 do 15 lutego 2021 roku odbył się zorganizowany w ramach lekcji wychowania fizycznego konkurs pt.: "Najbardziej pomysłowa budowla lub postać śnieżna". Do udziału w zabawie zaproszono uczniów klas IV -VIII.

                Zadanie konkursowe polegało na utworzeniu najbardziej pomysłowej budowli lub postaci śnieżnej. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności.

                W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Wykonane budowle zostały sfotografowane, a następnie przeprowadzono głosowanie w formie anonimowych ankiet, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Wszystkie konstrukcje śnieżne wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę za duże zaangażowanie. Konkurs przygotowała p. Katarzyna Stanowska.

       Zdobywcami miejsc na podium są.:

       budowle.pdf

      • Zabawa karnawałowa w klasie II

      • We wtorek 16 lutego 2021 r. uczniowie klasy drugiej bawili się podczas balu karnawałowego. Był to dzień, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Od samego rana klasa zamieniła się w salę balową, a uczniowie wystąpili w ciekawych, kolorowych kostiumach. Były księżniczki, królowe, koty, motyle, żołnierze. Pojawiły się również postacie z ulubionych filmów np. Myszka Miki. Przebierańcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Były pociągi, kółeczka, taniec w parach i różne konkursy. Zabawie towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wybrano również królową i króla balu – w tej roli Weronika Chudzik i Marcin Bałut.

                Bal karnawałowy przygotowała p. Beata Lada.

      • WALENTYNKI

      • Dla każdego Gościa szkolnej strony,

       dla pana Dyrektora, wszystkich Nauczycieli

       i Uczniów – z okazji święta miłości ogromną

       walentynkę przesyła klasa II.

        

      • Zimowe zabawy na śniegu

      • Uczniowie klasy I i II, korzystając z uroków zimy, oddali się zimowemu szaleństwu. Dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu są świetną, ale również zdrową rozrywką. Pogoda była nieco mroźna, a zabawa wspaniała! Z czerwonymi noskami i uśmiechem na twarzy uczniowie wrócili do szkoły.

      • KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

      • W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w ramach akcji MEN „ Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali 50 kartek, a większość z nich została przekazana do Dziennego Domu Pomocyw Gminie Jeżowe. Dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych są:

       Kl.0

        

       I miejsce- Gabriela Siudak

       II miejsce- Marta Dziadura

       III miejsce- Amelia Sałek, Anna Chudzik

        

       Kl. I-III

        

       I miejsce- Klaudia Stanowska, kl. I

                      Karol Klecha, kl. I

       II miejsce- Marcin Bałut, kl. II

                        Anna Szczęch, kl. I

       III miejsce- Emilia Mierzwa, kl. III

                        Łukasz Bednarz, kl. III

        

       Kl. IV- VIII

        

       I miejsce- Dawid Bałut, kl. VI

       II miejsce- Aleksandra Lasek, kl. IV

       III miejsce- Jakub Chudzik- kl. IV

        

       Wyróżnienia:

        

       Weronika Chudzik- kl. II

       Wiktor Chudzik- kl. II

       Magdalena Siudak- kl. V

       Weronika Kołodziej- kl. VIII

        

       Upominki oraz dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom po powrocie do szkoły.

       Konkurs zorganizowała: p. Maria Skiba.

      • Mikołajkowy bieg z przeszkodami

      • W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas IV – VI przygotowali „Mikołajkowy bieg z przeszkodami”. Była to świetna okazja do wyjścia z domu i spędzenia czasu w sposób aktywny, rozwijając swoją kreatywność w wyszukiwaniu różnych przeszkód. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem podjęli wyzwanie, a efekt ich pracy można obejrzeć na zamieszczonym poniżej filmiku.

                Uczniów przygotował p. Katarzyna Stanowska.

      • W świątecznym klimacie – klasowy konkurs recytatorski

      • Wszyscy uczniowie z klasy II wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim pn. „Jest taki dzień..”. Wraz ze swoimi rodzicami przygotowali wspaniałe recytacje wierszy, by uczcić czas radosnego oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

                I miejsce przyznano Weronice Chudzik. Nagrodzono również występy Eweliny Sudoł, Bartłomieja Sołtysa, Zuzanny Klecha, Anny Sudoł i Marcina Bałuta. Gratulujemy! Upominki i dyplomy zostaną przekazane zwycięzcom po powrocie do szkoły.

                Zapraszamy do wysłuchania wszystkich recytacji, które wprowadzą nas w nastrój świętowania. Jednocześnie drugoklasiści z wychowawczynią – p. Beatą Lada, pragną w ten sposób przekazać swoje życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wyrażając nadzieję, że już po feriach wrócą do szkoły, do swoich koleżanek i kolegów oraz do „normalności”, za którą wszyscy tak bardzo tęsknią.

      • Wizyta św. Mikołaja

      • 4 grudnia do naszej szkoły przybył św. Mikołaj, który odwiedził w tym roku dzieci z kl. 0 i przedszkola. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na przybycie niezwykłego gościa. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki, a piękne dekoracje i muzyka wprowadziły wszystkich w mikołajkowy nastrój.

       Św. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. W podziękowaniu przedszkolaki zaprezentowały natomiast swoje umiejętności wokalnei recytatorskie. Długo oczekiwana wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

      • Rozwijamy swoje zainteresowania literackie

      • Chociaż w czasie pandemii siedzimy w domu, nie porzucamy swoich zainteresowań literackich. 3 grudnia 2020 r. on-line odbyło się spotkanie koła czytelniczego klasy VI. Tym razem nasi członkowie wzięli na warsztat „Czerwonego Kapturka”, ale …. w języku angielskim. Pomyśleliśmy, że nasza nazwa – „Bookersi”, zobowiązuje, dlatego poszerzyliśmy repertuar czytelniczy o krótkie teksty w języku angielskim. Dzięki temu wzbogacamy nasze słownictwo oraz rozwijamy umiejętności językowe.

                Natomiast grupa uczniów z klasy V przygotowała recytację wiersza Juliana Tuwima pt. „Dwa wiatry”. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików.

      • Mój przyjaciel – pluszowy miś

      • 25 listopada przypada DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tej okazji dzieci z klasy drugiej zasiadły przed komputerami ze swoimi pluszakami. Ułożyły i zapisały w zeszycie opisy misiów. Jednak naszym głównym bohaterem tego roku nie był ten pluszowy i „przytulaśny” miś, tylko prawdziwy niedźwiedź. Uczniowie obejrzeli prezentację o historii powstania święta, poznali też wszystkie gatunki niedźwiedzi żyjących na Ziemi, jego budowę ciała i sposób odżywiania. Przy dźwiękach piosenek o misiach dzieci wykonały z papieru, według podanej instrukcji, swojego Miśka. Natomiast w ramach lekcji wychowania fizycznego poćwiczyły, używając oczywiście pluszowych maskotek.

                Zajęcia zakończono cytatem z Kubusia Puchatka pasującym do dzisiejszej pandemicznej rzeczywistości: ,,A ty jak się masz? – spytał Puchatek. – Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał’’. Mamy nadzieję, że szybko wrócimy do szkoły i każde kolejne urodziny Puchatka spędzimy już razem.