• Aktualności

      • Wycieczka do Nowej Sarzyny i Leżajska

      • 8 kwietnia uczniowie klas III - VII uczestniczyli w wyjeździe do Nowej Sarzyny, gdzie obejrzeli sztukę „Pan Kleks” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

       Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zabytkowego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku oraz klasztoru oo. bernardynów. Ciekawą historię powstania miasta i sanktuarium opowiedział ze szczegółami brat Władysław, który był naszym przewodnikiem.  

       Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Iwona Chudzik, p. Beata Lada, p. Bogumiła Lesiczka, p. Małgorzata Wyka, p. Krzysztof Ziober.

      • Projekt badawczy w klasie III: „Czego potrzebują rośliny do życia?”

      • Wraz z nadchodzącą wiosną uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli projekt badawczy mający na celu sprawdzenie, czego rośliny potrzebują do życia.

       Uczniowie podzieleni na grupy zasiali wybrane przez siebie roślinki, ułożyli pytania badawcze (np. : „Czy rośliny mogą rosnąć na piasku lub w żwirku?”, „Czy rośliny mogą rosnąć bez światła?”) i zaplanowali kolejne etapy swojej pracy.

       Przez pierwszy tydzień rośliny zostały postawione blisko okna i były systematycznie podlewane. Kiedy wykiełkowały, dzieci podzieliły je na próby kontrolne i badawcze. W tych ostatnich wprowadziły zmiany w hodowli. Codziennie przypatrywały się roślinom i notowały spostrzeżenia na swoich kartach obserwacji. Na koniec przygotowały plakaty i każda z grup pięknie zaprezentowała na forum klasy wnioski z projektu.

       Uczniowie wykonali swoje projekty z dużym zaangażowaniem, czerpiąc wiele radości z możliwości nauki przez doświadczenie i eksperymenty.

      • Pokaz mody w klasie III

      • Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Beatą Lada, realizując zajęcia na temat tkanin, mody i projektowania, postanowili zorganizować klasowy pokaz mody.

       Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia historii mody. Następnie z odpowiednią gracją i wdziękiem uczniowie zaprezentowali różne rodzaje strojów, adekwatnych do odpowiednich okazji. Modelki i modele wystąpili w strojach formalnych i wyjściowych, codziennych i swobodnych. Pokaz mody zakończył się gromkimi brawami oraz prezentacją wcześniej przygotowanych wierszyków i rymowanek pt. ,,Jak cię widzą, tak cię piszą’’.

       Pokaz mody okazał się wielkim sukcesem, chociaż przygotowania do niego trwały bardzo krótko. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że dzięki takim projektom lekcje nie są nudne, a oni odkrywają swoje wszechstronne talenty oraz podejmują nowe wyzwania.

      • „Zaginiony świat” w iTeatrze

      • 25 marca w ramach programu Internetowy Teatr TVP dla Szkół uczniowie II i III klasy obejrzeli spektakl „Zaginiony świat” (reż. Grzegorz Grecas). Tym razem sztukę emitowano z Teatru Maska w Rzeszowie.

       Aktorzy zabrali nas w ciekawą podróż do zaginionego świata, gdzie ożyły dinozaury. Przede wszystkim jednak twórcy przedstawienia pokazali, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać nawet w tak niespodziewanych miejscach. Spektakl powstał na motywach powieści Arthura Conana Doyle’a.

      • PODSUMOWANIE KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • Z przyjemnością informujemy, że konkursy z języka angielskiego zostały rozstrzygnięte. Ich celem było rozwijanie zainteresowań językowych uczniów, motywowanie do nauki języka angielskiego oraz zachęcanie do samodzielnego poszerzania słownictwa i zagadnień gramatycznych. Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie wykonać słowniki obrazkowe w języku angielskim, zawierające słownictwo z wybranego tematu. Natomiast uczniowie z klas IV- VI opracowali książki tematyczne w formie lapbooka.

       Na konkurs wpłynęło 25 pięknych i pomysłowych prac, które zostały wyeksponowane w holu szkoły (11 słowników obrazkowych oraz 14 lapbooków). Po długich naradach jury konkursowe (w składzie: p. Patrycja Olejarz i p. Barbara Drelich- Scilanga) postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące prace:

       Kl. I-III

       I miejsce- Marcin Bałut

       II miejsce- Lena Baran

       III miejsce- Gabriela Siudak

       Wyróżnienie- Ewelina Sudoł, Bartłomiej Sołtys

        

       Kl. IV- VIII

       I miejsce- Julia Kopeć

       II miejsce- Emilia Mierzwa

       III miejsce- Magdalena Siudak

       Wyróżnienie: Klaudia Fila, Laura Kopeć.

        

       Z kolei chętni uczniowie z klas VII- VIII wzięli udział w konkursie „ Irregular Verbs Champion”, który polegał na napisaniu testu sprawdzającego znajomość form czasowników nieregularnych. Zdobywając prawie maksymalną liczbę punktów, mistrzami w tej kategorii są:

        

       I miejsce- Aleksandra Wyka (230/231 pkt.)

       II miejsce – Dawid Bałut (229/231 pkt.).

        

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i twórczą pracę. Konkursy przygotowały p. Maria Skiba i p. Joanna Sudoł.

      • WYJAZD DO KINA HELIOS

      • 21 marca 2022 r.  uczniowie z klas VII – VIII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Rzeszowie, gdzie obejrzeli film familijny pt. „Za duży na bajki”, oparty na książce Agnieszki Dąbrowskiej o tym samym tytule. Jest to pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że #DzieciMajaMoc.

       Wyjazd do kina dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Był to miło spędzony czas, w którym znalazło się miejsce na wspólny posiłek, rozmowy oraz integrację uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Barbara Drelich- Scilanga i p. Maria Skiba.

      • Wiosenne „Piżama party” w klasie III

      • Uczniom klasy III nie brakuje inwencji i pomysłowości. Postanowili przywitać wiosnę, organizując „Piżama Party”. Wszak każdy budzi się ze snu właśnie w takim ubraniu. Tym razem była to głośna i wesoła pobudka ze snu zimowego. Kolorowe piżamy królowały w sali 32, gdzie dzieci bawiły się na rozłożonych materacach. Obejrzały prezentację o wiośnie i o trasach lotów bocianów, które już zamieszkały na gnieździe obok szkoły. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy wiosenne. Potem w dwóch zespołach przygotowali prace plastyczne.  Odbył się również pokaz piżamowej mody. Śmiechom i harcom nie było końca.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Przy tej okazji uczniowie klasy „0” wybrali się na wycieczkę, aby poszukać zwiastunów wiosny. Przy okazji spacerów klasa I i IV zbierała śmieci, by przygotować nasze najbliższe otoczenie na nadchodzącą wiosnę.

       W tym dniu uczniowie z klasy I wykonali piękne ilustracje Pani Wiosny i rozmawiali o symptomach budzącej się do życia przyrody.

       Uczniowie klas IV – VI założyli ubrania w kolorze zielonym, co pozwalało na zwolnienie z odpytywania przez cały dzień. Na wyróżnienie zasłużyła Emilia Mierzwa z kl. IV, która przebrała się za Panią Wiosnę.

       Ponadto V i VI klasa wzięła udział w „Międzyklasowym Wiosennym Turnieju Ortograficznym”. Poszczególne grupy rozwiązywały testy ortograficzne, które sprawdzały ich wiedzę z zakresy zasad pisowni polskiej. Lepsza w tej rywalizacji okazała się klasa VI, która w całym teście zrobiła zaledwie trzy błędy!

       O przebieg pierwszego dnia wiosny w naszej szkole zatroszczyli się nauczyciele, którzy zadbali, aby ten dzień był pełen kolorów i uśmiechu!

      • Wyjazd do teatru klas 0- III

      • 18 marca duża grupa osób z klas 0 – III uczestniczyła w wyjeździe do teatru na przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Spektakl został wystawiony w Rudniku przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.

       Sztuka bardzo spodobała się naszym najmniejszym widzom. Aktorzy wchodzili w interakcje z dziećmi, dzięki czemu mogły one aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Po spektaklu był czas na spacer i obejrzenie rzeźb z wikliny, w końcu odwiedziliśmy centrum wikliniarstwa!  

       Wyjazd przygotowała p. Grażyna Pikor.

      • Zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy

      • W dniach 8 – 11 marca na terenie naszej szkoły zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Do akcji włączyli się uczniowie i pracownicy naszej szkoły. W sumie zebrano 820 zł.

       Zbiórkę zorganizowano we współpracy ze szkołą w Cholewianej Górze, skąd trafią one bezpośrednio do potrzebujących pomocy na granicy w Zosinie i Dołhobyczowie.

       Serdecznie dziękujemy!!

      • 8 marca – Dzień Kobiet

      • 8 marca z okazji Dnia Kobiet nasza szkoła wypełniła się serdecznymi życzeniami i drobnymi upominkami dla wszystkich Pań i Dziewczyn. Do życzeń dołączył również Samorząd Uczniowski, w imieniu którego życzenia składali chłopcy z klasy VIII.

       Ponadto dla uczniów klas IV – VIII przygotowano konkurs na najpiękniejszą kartkę z życzeniami pn. „Co w sercu to na ustach”. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Stec, Łukasz Bednarz, Dawid Bałut, Sylwia Żak, Iwona Bednarz. Gratulujemy!!

      • Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      • Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

       NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

      • Pasowanie na czytelnika

      • 10 stycznia 2022 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. Zostali poinformowani o zasadach korzystania z zasobów bibliotecznych. Chętnie odczytywali tytuły prezentowanych książek. Bardzo dobrze wiedzieli, jak należy obchodzić się z książką. Na pamiątkę pierwszych odwiedzin otrzymali gratisowe książki "Pierwsza czytanka" wraz z wycinanką literową.  Wszyscy zadeklarowali, że będą często odwiedzać szkolną bibliotekę.

      • Klasowy Konkurs Krzyżówek

      • W klasie II nowy semestr otwarto kolejnym konkursem, a był nim Klasowy Mistrz Krzyżówek. 10 stycznia drugoklasiści "stoczyli bitwę" o najlepszego Mistrza w rozwiązywaniu krzyżówek. Mieli do pokonania cztery krzyżówki. Bardzo różniące się tematyką, sposobem rozwiązania i stopniem trudności. Wygrały następujące uczennice: Patrycja Lasek i Lena Baran. Tuż za nimi  uplasowali się Karol Klecha i Anna Stec. Serdeczne gratulacje!! 

       Po feriach czeka na nich Klasowy Konkurs Pięknego Czytania!! Okres ferii to dobry czas na lekturę z ciekawą książką.

      • FERIE ZIMOWE 14-27 LUTEGO 2022 ROKU

      • Ze względu na sytuację pandemiczną, w okresie ferii zimowych nie będzie w szkole zajęć rekreacyjno-sportowych. Będą natomiast prowadzone w pierwszym tygodniuzajęcia dla utworzonych grup tanecznych:

       grupa młodsza w poniedziałek i w czwartek w godz. 10-11;

       grupa starsza w poniedziałek i w czwartek w godz. 11-12.

       Uczestników grup tanecznych prosimy o punktualne przychodzenie do szkoły.
       W zajęciach mogą uczestniczyć tylko uczniowie bez objawów chorobowych. Organizatorem zajęć jest GCK w Jeżowem.

        

       Czytaj więcej….

           Bezpieczne ferie zimowe

      • INFORMACJA O NABORZE

      • INFORMACJA O NABORZE

       Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Narcie ogłasza nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych i do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.  Wstępnym warunkiem zakwalifikowania się na listę kandydatów jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z kompletem wymaganych dokumentów.

       O wynikach rekrutacji rodzice zostaną poinformowani telefonicznie lub osobiście do dnia 31 marca 2022 r.

       Dokumenty rekrutacyjne można otrzymać w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowejw Starym Narcie  lubpobrać ze strony internetowej: www.zsnart.eu

       Terminy:

       -od 4 do 11 lutego 2022 r. -składanie przez rodziców/prawnych opiekunów deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym;

       -od 7 do 28 lutego 2022 r. -zgłaszanie dzieci do klasy pierwszej;

       -od 14 lutego 2022 r. do 4marca 2022 r. -składanie wniosków o przyjęcie dzieci do oddziałów przedszkolnych.

       Ważne:

       Ze względu na obowiązujący w szkole reżim sanitarny, prosimyo telefoniczny kontakt /158795114/ w celu uzgodnienia terminu i miejsca złożenia/pobrania dokumentacji rekrutacyjnej. Sugerowane godziny bezpośredniego kontaktu w szkole to wtorek, środa i piątek /8:00-9:00/.

       Uwaga

            Dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w bieżącym roku szkolnym tj. 2021/2022 kwalifikują się obligatoryjnie na rok następny, lecz ich rodzice są zobowiązani do wypełnienia deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym i na ogólnych zasadach biorą udział w rekrutacji na rok 2022/2023.

       PLIKI DO POBRANIA

       Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego

       Wniosek o przyjęcie dziecka na rok szkolny 2022/2023

       Zgłoszenie kandydata do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023

       Oświadczenie 1 i 2

       Oświadczenie 3

       Oświadczenie 4

       Informacja o ochronie danych osobowych