• Aktualności

      • Zabawa karnawałowa

      • W sobotę 14 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Młodszym uczniom czas zorganizowali animatorzy, którzy przygotowali dla nich ciekawe konkurencje i tańce. Wieczorem parkiet należał do starszych uczniów, którzy bawili się przy muzyce.

       Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

       Zabawę zorganizowała p. Edyta Pikor i p. Grażyna Pikor.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 12 stycznia odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W tym roku zaproszono również Seniorów na co dzień uczęszczających do Dziennego Domu Pomocy, który znajduje się w Nowym Narcie.

       Dzieci zaprezentowały jasełka, wiersze oraz piosenki. Nie zabrakło też gorących życzeń i drobnych upominków z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Po części oficjalnej dla zaproszonych gości przygotowano słodki poczęstunek.

       Uroczystość zorganizowała p. Grażyna Pikor. Występ jasełkowy przygotowały p. Barbara Drelich – Scilanga i p. Iwona Chudzik.

      • Występ grupy teatralnej

      • 10 stycznia uczniowie z młodszej grupy teatralnej przedstawili dwie interpretacje wierszy Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” i „Ptasie radio”. Utwory te przygotowali podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez p. Grzegorza Wołoszyna w ramach realizowanego na terenie szkoły projektu „Aktywny uczeń szkoły podstawowej w Starym Narcie”.

      • Jasełka

      • 8 stycznia nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali w kościele parafialnym w Nowym Narcie jasełka. Obok znanych postaci z betlejemskiej szopki do żłóbka Jezusa przybyły też postacie z bajek, a każda z nich miała do przekazania ważne treści o życiu człowieka i najcenniejszych wartościach. Oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły kolędy, które uczniowie nie tylko śpiewali, ale również zagrali na różnych instrumentach.

       Jasełka przygotowały p. Barbara Drelich – Scilanga oraz p. Iwona Chudzik.

        

       Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, a dodatkowo rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie kostiumów!!

      • W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

      • 22 grudnia w naszej szkole zapanował świąteczny klimat…

       Grupa uczennic odwiedziła Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, aby złożyć im życzenia świąteczne i noworoczne oraz wspólnie zaśpiewać kolędy.

       Na terenie szkoły odbyły się tradycyjne spotkania wigilijne z wychowawcami, zaś uwieńczeniem dnia był występ muzyczny uczniów, którzy zaśpiewali kolędy i złożyli całej społeczności szkolnej życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

       Uczniów przygotowały p. Aldona Klecha i p. Maria Skiba.   

      • Grudniowe spotkania z robotyką

      • #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

        

       Uczniowie klasy I-III kontynuowali w grudniu zajęcia z robotyki  w celu poszerzania swoich zainteresowań nowoczesnymi technologiami. Dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości mogli składać i programować roboty zakupione ze środków z tego programu. Zajęcia wypełniała nauka poprzez zabawę, dlatego cieszyły się dużą popularnością, a prowadził je p. Krzysztof Ziober.

        

      • Wyjazd przedszkolaków do biblioteki

      • 15 grudnia przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Nowym Narcie. Dzieci uważnie i z dużym zaciekawieniem wysłuchały bajki o świętym Mikołaju, którą przeczytała im bibliotekarka - p. Barbara Marut. Przedszkolaki odpowiadały też na pytania do tekstu. Następnie wykonały tematyczną pracę plastyczną.

       Dzieci miały możliwość pooglądania książek znajdujących się w bibliotece. Na koniec każde z nich dostało prezencik.

       Przedszkolaki obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę, ponieważ wizyta w niej bardzo im się podobała. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!

      • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

      • 16 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Wyka i Dawid Bałut. Tematyka konkursu dotyczyła m. in. zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób zakaźnych, profilaktyki uzależnień, szczepień ochronnych itp. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Barbara Drelich – Scilanga.

      • MIKOŁAJKOWY WIECZÓR FILMOWY

      • 9 grudnia uczniowie klasy czwartej spotkali się w szkole w godzinach wieczornych, aby uczestniczyć w Mikołajkowym Wieczorze Filmowym. Pod tą nazwą kryją się pozalekcyjne zajęcia językowe, których celem było doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez formę zabaw i gier o tematyce świątecznej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali w nich udział.

       Podczas wieczoru filmowego uczniowie obejrzeli znany wszystkim film o tematyce świątecznej  pt. "Kevin sam w Nowym Jorku”. W trakcie seansu był czas na przerwę i pyszny poczęstunek w postaci gofrów z bitą śmietaną i owocami, który przygotowali rodzice.

       Wspólnie spędzony wieczór  był świetną okazją do budowania dobrych relacji w zespole klasowym. Był to wyjątkowy czas pełen radości i rozmów. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Maria Skiba i p. Ewa Drelich.

      • Rozstrzygnięcie konkursu „Czytam, więc wiem”

      • 12 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego dla klasy III i IV pn. „Czytam, więc wiem”. W tym roku uczniowie rozwiązali test dotyczący powieści Marcina Pałasza pt. „Sposób na Elfa”.

       Najlepiej z książką zapoznał się Karol Klecha, który zdobył I miejsce. II miejsce wywalczył Marcin Bałut, zaś III - Lena Baran. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

       Konkurs przygotowała p. Alina Kobylarz.

      • Lekcja muzealna on-line

      • 8 grudnia uczniowie V i VII klasy uczestniczyli w lekcji muzealnej poprowadzonej w formie on-line pt. „Życie i twórczość patriotyczna Marii Konopnickiej”. Lekcję prowadził p. Paweł Bukowski – dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

       Maria Konopnicka jest patronką naszej szkoły, dlatego chętnie skorzystaliśmy z okazji, aby poszerzyć swoją wiedzę o jej życiu i dokonaniach literackich. 

      • Wizyta św. Mikołaja

      • 6 grudnia odwiedziła naszą szkołę św. Mikołaj. Wszystkich obdarował wspaniałymi prezentami, na które niecierpliwie czekaliśmy.

       Św. Mikołaju, dziękujemy! Zapraszamy w przyszłym roku!

      • Wyjazd do Teatru „Maska” w Rzeszowie

      • W niedzielę 4 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Teatru Maska w Rzeszowie, gdzie obejrzeliśmy wyśmienitą sztukę pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie utworu Karola Dickensa. Dla uczniów przygotowano też dodatkowe atrakcje – warsztaty teatralne z aktorami oraz wspólne wyjście do restauracji, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę.

       Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Aktywny uczeń Szkoły Podstawowej w Starym Narcie”. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Aldona Klecha, p. Bogumiła Lesiczka, p. Maria Skiba, p. Małgorzata Wyka.

      • Zajęcia kulinarne dla Przedszkolaków

      • 5 grudnia uczniowie oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w pieczeniu i dekorowaniu świątecznych pierników. Zajęcia te odbyły się w miejscowej świetlicy z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Nartu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

      • .

      • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZBIÓRCE CHARYTATYWNEJ

       PN. „POLAKOM NA UKRAINIE”,

       KTÓRA NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY

       ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 5 – 9 GRUDNIA 2022 ROKU.

       PRZYNIESIONE PRODUKTY NALEŻY SKŁADAĆ

       NA KORYTARZU W WYZNACZONYM DO TEGO CELU MIEJSCU.

        

       Lista produktów: makaron, kasza (różne rodzaje), cukier, konserwy rybne /puszki mięsne/, pasztety, puszki (kukurydza, groszek itp..), herbata - duże opakowanie, kawa sypana/ kawa rozpuszczalna, mleko UHT w kartonie, mleko w proszku, pakowane wędliny (kabanosy), kakao, orzechy / bakalie, mąka, olej, słodycze (czekolada), mydło w kostce, mały proszek do prania, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, świece.

       Szczegóły akcji:

       https://www.ko.rzeszow.pl

      • Powiększamy grono czytelników

      • 2 grudnia uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie odbyło się pasowanie na czytelnika. Jednocześnie mieli okazję przejrzeć nasz księgozbiór i wypożyczyć te książki, które najbardziej ich zainteresowały. Spotkanie zakończyło wspólne czytanie bajek.  

      • Listopadowe poranki z robotami

      • #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

       Czwartkowe poranki w listopadzie należały do uczniów klasy I-III, którzy co tydzień spotykali się, aby poszerzać swoje zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Dzięki udziałowi szkoły w programie “Laboratoria Przyszłości” mogli składać i programować roboty zakupione ze środków z tego programu. Zajęcia wypełniała nauka poprzez zabawę, dlatego cieszyły się dużą popularnością, a prowadził je p. Krzysztof Ziober.