• Aktualności

      • Wakacyjne spotkanie przy grillu klasy VI

      • 30 czerwca 2021 r. uczniowie klasy VI spotkali się przy wspólnym grillu z wychowawczynią p. Barbarą Drelich – Scilanga. Był to miły czas odpoczynku, który urozmaicił spacer, gry zespołowe, pyszne jedzenie (dziękujemy rodzicom za sałatkę i ciasto) oraz długie rozmowy. Pogoda była piękna, więc wszystkim dopisywały wyśmienite humory!

       Do zobaczenia po wakacjach – w VII klasie!

      • Pożegnanie VIII klasy

      • 23 czerwca nastąpiło w naszej szkole pożegnanie uczniów klasy VIII. W tym ważnym dniu ósmoklasistom towarzyszyli dyrektor, wychowawcy i rodzice. Była to okazja do refleksji, podsumowań, podziękowań i życzeń. Również uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich starszych koleżanek i kolegów część artystyczną, zachęcając ich do uczestnictwa w ostatniej lekcji, w czasie której przygotowali listy do kapsuły czasu. Za kilka lat otworzą je ponownie, aby przypomnieć sobie, jakie mieli plany i marzenia.

       Oficjalne zakończenie szkoły przez ósmoklasistów i rozdanie świadectw nastąpiło 25 czerwca.   

      • Zakończenie roku szkolnego /25 czerwca 2021 roku, piątek/

      •  

       1)  Autobus szkolny będzie kursował  rano zgodnie z planem.

       2)  Godz. 8:15  - Spotkanie z wychowawcą klasy w sali lekcyjnej / lekcja na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozdanie świadectw, dyplomów i nagród/.

       3)  Godz. 9:30 odjazd autobusu szkolnego do Nowego Nartu przez Gwoździec.

       4)  Godz. 12:00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Nowym Narcie.

       W szkole obowiązuje reżim sanitarny, w częściach wspólnych uczniowie i nauczyciele zakładają maseczki, wychowawca klasy wprowadza /wyprowadza uczniów do/z budynku szkolnego. Bardzo prosimy rodziców o oczekiwanie na dzieci przed wejściem do szkoły.

      • Pearson and BBC

      • Pearson and BBC Live Classes

       International Educational Project

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klasy IV i VII oraz chętni uczniowie z klasy V, VI i VIII brali udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym z języka angielskiego, który powstał dzięki współpracy wydawnictwa Pearson oraz instytucji BBC. Polega on na uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w lekcjach języka angielskiego online, prowadzonych przez native speakerów poprzez aplikację Zoom.

       Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w 9 lekcjach, wspólnie z rówieśnikami np. z Grecji, Włoch, Węgier, Turcji, Słowenii, Rosji, Łotwy i innych miast Polski.

       Poprzez udział w tym projekcie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe. W czasie lekcji uczniowie porozumiewali się w języku angielskim, doskonalili swoje umiejętności komunikacyjne i poznawali się nawzajem.

       Udział w projekcie był wspaniałym doświadczeniem i z pewnością będziemy go kontynuować w przyszłym roku szkolnym. Koordynatorem projektu w naszej szkole była p. Maria Skiba.

      • „Podchody” w klasie I i II

      • W czwartek 17 czerwca 2021 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej bawili się na podwórku szkolnym w „podchody”. Zadania, które otrzymali, dotyczyły ochrony drzew. Dzieci rywalizowały w grupach przy wykonaniu plakatu, układaniu puzzli, czy też wypełniając ankietę o swoim drzewie. Następnie starannie i dokładnie wykonywały ćwiczenia gimnastyczne.

       Wspólna zabawa zakończyła się nadaniem każdemu uczniowi indiańskiego imienia, wykonaniem wspaniałych pióropuszy oraz budową wigwamów. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty poszukiwacza przygód. Dzieci rozstały się w doskonałych humorach i z obietnicą udziału w kolejnych podchodach, z jeszcze większą liczbą zadań do wykonania.

       Zabawę w „podchody” zorganizowała p. Beata Lada.

      • Wyjazd do kina

      • 21 czerwca 2021 r. niemalże wszyscy uczniowie z klas I – VIII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Stalowej Woli. Młodsi obejrzeli bajkę „Krudowie 2. Nowa Era”, zaś starsi film „Cruella”.

       Po tak długiej przerwie wyjazd do kina dostarczył nam wiele radości, gdyż obejrzeliśmy ciekawe produkcje, ale również znaleźliśmy czas na wspólne lody i rozmowy.

       Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy. 

      • Wycieczki rowerowe kl. VI i VIII

      • W piątek 18 czerwca 2021 r. część uczniów z klasy VI i VIII uczestniczyła w wycieczkach rowerowych zorganizowanych przez naszych nauczycieli.

       Szóstoklasiści pod opieką p. Barbary Drelich – Scilanga i ks. Adama Stachowicza pojechali do Jeżowego, gdzie zwiedzili Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego oraz zalew w Jeżowem – Kowalach.

       Natomiast uczniowie klasy VIII pod opieką p. Katarzyny Stanowskiej i p. Małgorzaty Wyki pojechali nad Wilczą Wolę, gdzie spacerowali wzdłuż linii brzegowej zalewu i podziwiali wspaniałe widoki.

       Był to aktywnie spędzony czas, w którym znalazło się miejsce na wspólne lody, rozmowy oraz integrację naszej społeczności szkolnej. 

      • Finałowy konkurs w klasie I

      • 16 czerwca 2021 r. w klasie I odbył się ostatni klasowy konkurs z serii „Klasowy Mistrz ...” Tym razem przeprowadzono Klasowy Konkurs Pięknego Malowania.

       Temat pracy konkursowej brzmiał: „Moje wakacje na bezludnej wyspie”. Zaproponowano uczniom nową technikę plastyczną - kolaż. Wcześniej omówiono z dziećmi ideę kolażu, dlatego każdy miał czas na zebranie potrzebnych materiałów do jego wykonania.  Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie pracowali w skupieniu i  z dużym zaangażowaniem, aby przedstawić tematykę pracy w ciekawy i pomysłowy sposób. Jednakże najwierniej  technikę kolażu w swojej pracy oddała Lena Baran i to ona została „Klasowym Mistrzem Pięknego Malowania”. Serdeczne gratulacje!

       Seria konkursów przygotowanych przez p. Alinę Kobylarz zmotywowała pierwszaków do wytężonej pracy i pozwoliła im w duchu zdrowej rywalizacji sprawdzać własne umiejętności. Wszyscy uczniowie wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych konkursach w nowym roku szkolnym.

       Przy okazji ostatniego konkursu omówiono zasady bezpiecznego odpoczynku, a pierwszaki postanowiły za pośrednictwem strony internetowej przekazać wszystkim życzenia wspaniałych i bezpiecznych wakacji - niekoniecznie na bezludnej wyspie, ale w gronie rodziny i bliskich znajomych! J

      • Nagroda w konkursie plastycznym „W drewnie zaklęte”

      • 15 czerwca 2021 r. nasza uczennica z klasy VI – Aleksandra Wyka, zdobyła III miejsce w XVIII Konkursie Plastycznym „W drewnie zaklęte”. Konkurs ten przygotowało Nadleśnictwo Kolbuszowa wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej, a jego celem była popularyzacja wiedzy na temat zróżnicowanej gospodarki leśnej oraz wiedzy ekologicznej, a także promocja drewna jako surowca o wielu zastosowaniach. W sumie napłynęło 169 prac, dlatego bardzo cieszy fakt, że nasza uczennica – pod opieką p. Iwony Chudzik, znalazła się w gronie finalistów. Serdecznie gratulujemy!

      • Klasowe zmagania z ortografią

      •      10 czerwca 2021 r. po raz kolejny odbył się klasowy konkurs u Pierwszaków. Tym razem uczniowie zmierzyli się z ortografią, która sprawia wiele trudności dzieciom i młodzieży szkolnej. Pierwszaki wykonały wiele ćwiczeń ortograficznych, bazujących na obowiązującym na tym etapie materiale, a ich podsumowaniem był przeprowadzony konkurs, w którym mogli sprawdzić swoje umiejętności.  

            Pierwszaki bardzo dobrze przygotowały się do zmagań konkursowych. Dwoje uczniów: Lena Baran i Karol Klecha, uzyskało jednakowy wynik, tracąc zaledwie jeden punkt! Aby  wyłonić mistrza, przygotowano dogrywkę, w której zadania były nieco trudniejsze. Tym razem jednym punktem wygrał Karol Klecha i otrzymał tytuł "Klasowego Mistrza Ortografii", natomiast Lenie Baran przyznano wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

      • ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

      •  

       W dniach 10-26 maja 2021r. w naszej szkole odbyła się zbiórka charytatywna z okazji Dnia Dziecka na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci pod hasłem „ W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA”.

            1 czerwca to najbardziej wyczekiwany dzień w roku dla każdego dziecka. Mamy nadzieję, że wspólnie sprawiliśmy, że ten dzień był wyjątkowy również dla  Podopiecznych Hospicjum.

           Zbiórka została zorganizowana w ramach Szkolnego Wolontariatu przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba).  Nasi uczniowie oraz nauczyciele okazali swoje dobre serca i przynieśli dla chorych dzieci wiele podarunków m.in. środki higieniczne i kosmetyki oraz różne artykuły spożywcze.

           Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

      • Dzień Dziecka w klasie II

      • Jest wiele dni w roku, na które dzieci czekają z utęsknieniem. Jednym z nich jest 1 czerwca. W tym właśnie dniu dla drugoklasistów przygotowano konkursy i zabawy, prezenty i poczęstunek.

       Na początku wychowawczyni p. Beata Lada złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia wielu powodów do radości i uśmiechu, samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, spełnienia marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. Następnie odbył się konkurs ,,Mały Omnibus” sprawdzający wiedzę uczniów o świecie. Liderami w tej konkurencji okazali się: Michał, Marcin, Kacper, Weronika i Julia. Zorganizowano również konkurs piosenki dziecięcej. Tym razem Weronika oczarowała wszystkich piosenką z filmu ,,Alladyn”. Ładnie zaśpiewali też : Wiktoria, Julia, Marcin i Michał.

       Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia była prezentacja o dzieciach z różnych stron świata i wykonanie wspaniałych prac plastycznych. Odbyły się również szalone zabawy przy muzyce, po których na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz niespodzianki od seniorów z Nowego Nartu. Serdecznie dziękujemy!!

       Dzień Dziecka w klasie II należał do szczególnie udanych, gdyż był wypełniony śmiechem i zabawą.

      • Sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie literackim

      •             2 czerwca 2021 r. odwiedził naszą szkołę p. Ryszard Mścisz – główny organizator Podkarpackiego Konkursu Literackiego „Gdy słowa dojrzewają”. W związku z tym miło nam jest poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu mamy dwie laureatki! Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wyka (kl. VI) za opowiadanie „Marzenia się spełniają”, natomiast nagrodę od jednego z członków jury – Ryszarda Mścisza, otrzymała Gabriela Sołtys (kl. VI) za pracę „Niezwykły naszyjnik”.

                   Opowiadanie pt. “Efir” w tegorocznym konkursie napisała również Oliwia Rębisz (kl. VII), której niewiele zabrakło, aby znaleźć się w gronie laureatów.

                   Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom!! Uczennice przygotowała p. Małgorzata Wyka. 

      • Dzień Dziecka

      •             Dzień Dziecka  ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej często były łamane. W Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca, dlatego też w naszej szkole prowadzone są zajęcia wychowawcze i sportowe, w czasie których dzieci bardziej się poznają i integrują.

                   Tak właśnie było w klasie 1. Na początku dnia zorganizowano zajęcia sportowe, później gry stolikowe, ciekawe zajęcia on-line, wspólne czytanie przygód Plastusia - malutkiego plastelinowego ludzika. Na koniec zaproponowano uczniom wykonanie pracy plastycznej. Mieli oni za zadanie z narysowanej na kartce figury geometrycznej wyczarować coś ciekawego. Efekty można obejrzeć poniżej.

      • Kolejny konkurs klasowy u Pierwszaków

      •             Czwartym już konkursem zorganizowanym wśród Pierwszaków był „Klasowy Mistrz Pięknego Śpiewania”. Odbył się on 31 maja 2021 r. Uczestnicy konkursu mieli  za zadanie zaprezentować dziecięcą piosenkę w języku polskim, z podkładem  muzycznym lub bez, zaś tematyka utworu była dowolna. Ocenie podlegał sposób wykonania wybranej piosenki i pamięciowe opanowanie tekstu. Nie oceniano słuchu muzycznego, gdyż jak mówił J. Kofta "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi?"

                   Repertuar przedstawianych piosenek był bardzo zróżnicowany i ciekawy. „Klasowym Mistrzem Pięknego Śpiewania” został Karol Klecha, który wykonał utwór Arki Noego - "Na drugi brzeg". Wykonanie tak bardzo spodobało się wszystkim, że Karol otrzymał dużo braw od współuczestników i poproszono go o „bis". Ponadto wyróżniono Lenę Baran za piosenkę "Zwierzogród" i Annę Szczęch za "Jagódki".

                   Serdeczne gratulacje! Wkrótce Klasowy Mistrz Ortografii.

      • „My, psy” w iTeatrze

      •             28 maja br. uczniowie klasy I i II obejrzeli kolejne przedstawienie w programie Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem była to sztuka pt. „My, psy”, którą wystawił Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka z Łodzi. Nasi młodsi uczniowie obejrzeli z zainteresowaniem historię o psach, które zamieszkały na wysypisku śmieci. Ich przeżycia stały się inspiracją do dyskusji o sytuacji zwierząt, przede wszystkich tych wykluczonych czy bezdomnych. Miejmy nadzieję, że po obejrzeniu tej sztuki każdy uczeń zwróci baczniejszą uwagę na sytuację zwierząt, które spotyka wokół siebie!   

      • DZIEŃ MATKI

      • Dzień Matki w klasie II

       Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest także wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości do wszystkich mam.

       Również uczniowie klasy II chcieli uczcić ten dzień w szczególny sposób, dlatego zaprosili swoje mamy do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, laurki i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Dzieci udowodniły, że kochają swoje mamy nie tylko za to, że są kochające, troskliwe, pracowite, serdeczne, opiekuńcze, wyrozumiałe, cierpliwe, ale szczególnie za to – że po prostu są!  

       Serdeczne życzenia dzieci zakończyły słowami:

       My dzieciaki, rozrabiaki, łobuziaki

       Przesyłamy mamie, tacie dziś buziaki.

       Buziak jeden, buziak drugi, buziak trzeci

       Niech do mamy i do taty zaraz leci.

       A na koniec Wam życzenia zaśpiewamy,

       Bardzo mocno mamo, tato, Was kochamy!

       Uroczystość przygotowała p. Beata Lada.

      • Klasowy Mistrz Matematyki

      • 14 maja 2021 r. odbył się kolejny konkurs w klasie I. Tym razem uczniowie zmagali się z "królową nauk". Matematyczne potyczki trwały przez 45 minut. Zadania konkursowe zawierały zróżnicowany stopień trudności. Było ich 13.  

       Klasowym Mistrzem Matematyki został Franciszek Kosturek, który zdobył 37 punktów na 41 możliwych do uzyskania.   

       Serdecznie gratulujemy!!

      • „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!”

      •  

       #challengeniebieskiemotyle2021

        

       W odpowiedzi na nominację wraz z grupą Przedszkolaków oraz klasą „O”

       z ogromną przyjemnością przystąpiliśmy do akcji na rzecz osób   z autyzmem

       w ramach #challengeniebieskiemotyle2021.
        

       Bardzo dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Kopciach. Wyzwanie zostało przyjęte. Czas na kolejną nominację.

        

       Do wykonania zadania dalej nominujemy:

       1. Publiczną Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Śląskiej w Cholewianej Górze
       1. Publiczną Szkołę Podstawową w Gwoźdźcu

       Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom.

       Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

       Wystarczy:

       1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
       2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
       3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

       Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

       1. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
       2. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
       3. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia.