• Aktualności

      • Przedszkolaki świętują Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada przedszkolaki wraz z klasą „0” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego ukochanego pluszaka.

       Przede wszystkim przedszkolaki poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie oglądały bajki i bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Brały też udział w zabawach ruchowych, konkursach i malowały przepiękne prace plastyczne.

       Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w ich pamięci na długo.

      • Andrzejki z pluszowym misiem w klasie III

      • 25 listopada w klasie III zapanowała bajkowa i magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były klasowe andrzejki połączone z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Była to doskonała okazja do radosnych zabaw i tańców przy skocznej muzyce. Dzieci obejrzały prezentacje o historii misia oraz o tradycjach andrzejkowych. Wykonały przy tej okazji zadania z kodowania. Jednak największą atrakcją cieszyły się wróżby, w których mogły poznać swoją przyszłość. Pod koniec zabawy, pełni radosnych wrażeń, uczniowie odpoczęli przy słodkim poczęstunku.

       Tańce i wróżby andrzejkowe sprawiły dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

      • Konkurs przyrodniczo - ekologiczny w kl. II

      • Po wakacyjnej przerwie uczniowie klasy II wrócili do tradycji konkursów klasowych pn. „Klasowy Mistrz…”, które sprawdzają ich wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach.

       Pierwszy z serii konkurs odbył się 24 listopada. Tym razem uczniowie napisali test z zakresu przyrody i ekologii, w którym odpowiedzieli na 15 pytań. Bezbłędnie (!) napisał Franciszek Kosturek, który został „Klasowym Mistrzem Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej”.

       Serdecznie gratulujemy!!    

      • By uczcić Niepodległą… Konkurs recytatorski w kl. III

      • We wtorek 23 listopada uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej. Na wstępie dzieci obejrzały prezentację o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie, po odśpiewaniu piosenki ,,Pięknie żyć”, uczestnicy konkursu recytowali wiersze o naszej ojczyźnie. Wszyscy pięknie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory. A oto laureaci:

       Miejsce I - Ewelina Sudoł, Weronika Chudzik,

       Miejsce II - Julia Pikor, Julia Kopeć, Marcin Bałut,

       Miejsce III - Kornelia Baran, Wiktoria Marut, Kacper Krawiec, Bartłomiej Sołtys, Wiktor Chudzik, Michał Kachel.

       Serdecznie gratulujemy!!

      • Miesiąc listopad – pamiętamy o bliskich zmarłych i o obrońcach Ojczyzny

      • „Pamiętamy – dzisiaj i zawsze” … Takie przesłanie towarzyszyło nam podczas pierwszych dni listopadowych, kiedy wspominamy tych wszystkich, którzy już odeszli. Po raz kolejny Samorząd Uczniowski zatroszczył się o to, aby na wielu grobach zapaliły się znicze, symbolizujące pamięć o zmarłych, którzy związani byli z naszą szkołą.

       Ponadto uczniowie klasy IV z p. Katarzyną Stanowską wybrali się pod pobliski pomnik nieznanego żołnierza, aby poprzez troskę o to miejsce wyrazić szacunek wszystkim tym, którzy niegdyś ginęli za ojczyznę, a ich ciała złożone są w bezimiennych grobach. Była to również okazja do przeprowadzenia ciekawej lekcji patriotyzmu w związku z przypadającym 11 Listopada Świętem Niepodległości. Wyrazem naszego przywiązania do Ojczyzny stały się również biało – czerwone flagi, które w tym dniu pojawiły się w naszych domach. 

      • „Tymoteusz wśród ptaków” w iTeatrze

      • 28 października 2021 r. uczniowie klasy II obejrzeli kolejne przedstawienie w ramach programu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem sztukę „Tymoteusz wśród ptaków” wystawił Lubuski Teatr z Zielonej Góry.

       Było to barwne, dynamiczne i zabawne przedstawienie, uczące odpowiedzialności i empatii. Naszym uczniom podobała się również wizualna i muzyczna strona inscenizacji, co sprawiło, że wciągnął ich świat zwierzęcych bohaterów i przemienił widowisko w kolejną, ciekawą  przygodę z iTeatrem w naszej szkole. 

      • OGŁOSZENIE

      • Drodzy Rodzice , Uczennice i Uczniowie.

               

       Ze względu na sytuację epidemiczną w szkole, dzień 9 i 10 listopada 2021 r. są dniami wolnymi od zajęć lekcyjnych.

                  

       Podstawa prawna:- § 5.1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

        

            Dzień 24 i 25 maja 2022 r. /tj. wtorek i środa/ zaplanowane w kalendarzu szkolnym jako dodatkowe  dni wolne, po konsultacji z Wójtem Gminy Jeżowe, zostały przeniesione na najbliższy wtorek i środę.

        W konsekwencji szkoła wznowi zajęcia stacjonarne od poniedziałku 15 listopada 2021 r.

             1. W dniach wolnych od zajęć szkoła zapewni opiekę w świetlicy szkolnej dziecku, ze względu na czas pracy rodziców. W takiej sytuacji proszę o kontakt telefoniczny z wychowawcą klasy lub z dyrektorem szkoły.

            2. W dniach wolnych szkoła będzie prowadzić niektóre zajęcia on-line dla uczniów. Plan zajęć zdalnych będzie  systematycznie zamieszczany w dzienniku elektronicznym w panelu : „zadania domowe”.

           3. W dniach wolnych bardzo proszę wszystkich uczniów o przestrzeganie powszechnych ograniczeń sanitarnych /maseczki, dystans, dezynfekcja/, natomiast uczniowie objęci kwarantanną muszą pozostać w domu. Warunki odbywania kwarantanny zamieszczone są poniżej

       Dodatkowa przerwa w zajęciach,  może pomóc w przerwaniu transmisji wirusa, który w ostatnich dniach dezorganizuje normalną  pracę szkoły.

        

        

       Z poważaniem,

       Zygmunt Kowalski

       Dyrektor Szkoły

        

       Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku dla rodziców

      • INFORMACJA

      • Drodzy Rodzice , Uczennice i Uczniowie.

       Informuję, że zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku od dnia 5 listopada 2021 r. /piątek/ do dnia 8 listopada 2021 r. włącznie /poniedziałek/ uczniowie klasy II, V, VI, VII i VIII zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Bardzo proszę o zapoznanie się z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku,  która dotyczy warunków odbywania kwarantanny.

       W związku z tym w najbliższy piątek  i w poniedziałek dla uczniów tych klas będą prowadzone lekcje on-line wg obowiązującego podziału godzin.

       Zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, kl. I, kl. III i kl. IV będą prowadzone w budynku szkolnym w trybie stacjonarnym.

        

       Z poważaniem,

       Zygmunt Kowalski

       Dyrektor Szkoły

        

        

               Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku dla rodziców

      • Pasowanie na ucznia

      • 13 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszaki bardzo dobrze przygotowały się do swojego pierwszego występu, wzorowo recytowały, śpiewały, odpowiadały na pytania i tańczyły. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie i oficjalne przyjęcie uczniów do naszej szkolnej społeczności przez p. Dyrektora Zygmunta Kowalskiego.

       Uroczystość przygotowała p. Grażyna Pikor.  

      • Wycieczka do Bochni i Krakowa

      •  Długo oczekiwana wycieczka do Bochni i Krakowa odbyła się 14 października 2021 r. Bardzo wczesnym rankiem sprzed budynku szkoły udaliśmy się w podróż. 

        Pierwszym punktem było zwiedzanie najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni. Po spotkaniu z przewodnikami zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobił na niektórych duże wrażenie. Następnie na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris. 

       Kolejną atrakcją było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, gdzie uczniowie poznali legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi. Ostatnią podziemną atrakcją był rejs łódką, podczas którego uczestnicy sami mogli sprawdzić, jaki smak ma woda. 

       Zwiedzanie kopalni to ciekawa podróż w czasie, w którą zostali zabrani uczniowie poprzez ciekawy przekaz pani przewodnik wspomagającej się projekcją multimedialną trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną przekazane informacje i obrazy. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, gdzie czekał smaczny i gorący obiad. Na koniec każdy miał czas na zakup pamiątek. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą podziemną lekcją oraz świetną zabawą.

       W wyśmienitych humorach udaliśmy się do królewskiego miasta – Krakowa. Tu zwiedziliśmy dziedziniec na Wawelu, przywitaliśmy się ze Smokiem wawelskim. Udaliśmy  się również do Sukiennic i wysłuchaliśmy hejnału z kościoła Mariackiego. Następnie obeszliśmy Rynek Główny, podziwiając pięknie przystrojone konne dorożki i ogromne ilości gołębi. Końcowym punktem zwiedzania było Narodowe Muzeum. Pełni wrażeń i zadowolenia z zakupionych pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną. 

       Zwiedzanie Krakowa było tym przyjemniejsze, że dopisała nam słoneczna pogoda. Naszą wyprawę udokumentowaliśmy szeregiem zdjęć.

       Wycieczkę zorganizowała pani Barbara Drelich – Scilanga, a ponadto  opiekę na uczniami sprawowały panie: Bogumiła Lesiczka, Alina Kobylarz i Justyna Ziober.  

      • „Rutka” w iTeatrze

      • 11 października uczniowie VII i VIII klasy obejrzeli kolejną inscenizację w programie Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Przedstawienie pt. „Rutka” było skierowane do trochę starszych widzów, gdyż mieliśmy okazję poznać tragiczny los dziewczynki, która w czasie II wojny światowej mieszkała w getcie. Zderzenie jej postaci ze współczesnością wyraźnie pokazało, że stare mury kryją w sobie niejedną historię, którą warto odkryć.

       Przedstawienie przygotowali artyści z Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi.

      • Spotkanie koła czytelniczego „Bookersi”

      • 7 października odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Czytelniczego „Bookersi”. W tym roku tworzy je grupa dziewczyn z V i VI klasy, które chętnie i dużo czytają.

       Pierwsze spotkanie odbyło się w szkolnej bibliotece. Była to okazja, aby poznać zasoby biblioteki oraz porozmawiać o książkach, które udało się przeczytać podczas wakacji. Nowa grupa wybrała pierwszy utwór do czytania - powieść Hanny Ożogowskiej „Za minutę pierwsza miłość”.

       Szkolne Koło Czytelnicze prowadzi p. Małgorzata Wyka.

      • Najaktywniejszy czytelnik września

      • Po wakacyjnej przerwie wracamy do naszego szkolnego konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika miesiąca”. We wrześniu najwięcej książek, aż dziewięć! – przeczytała Weronika Chudzik z klasy III. Serdecznie gratulujemy!

       Zapraszamy wszystkich uczniów do szkolnej biblioteki, gdzie znajdziecie ciekawe pozycje książkowe! Warto również w kolejnych miesiącach powalczyć o tytuł „Najaktywniejszego czytelnika”. Zawsze czekają na Was upominki i pamiątkowe dyplomy.

       Nad przebiegiem konkursu czuwa p. Alina Kobylarz.

      • Czwartoklasiści dbają o środowisko

      • W akcję Sprzątanie Świata włączyli się również uczniowie klasy IV. Nie tylko zbierali śmieci w najbliższej okolicy, ale również przygotowali w grupach plakaty promujące zachowania proekologiczne. Swoje prace powiesili na korytarzu, a ich hasło przewodnie brzmi: „Dbajmy o naszą planetę!”. W ten sposób zachęcają szkolną społeczność do troski o Ziemię - nasz wspólny dom. 

       Uczniów przygotowała p. Grażyna Pikor.  

      • „Z ortografią na co dzień” – projekt w klasie V i VI

      • Od początku września uczniowie V i VI klasy zaczęli realizować projekt pn. „Z ortografią na co dzień”. Głównym założeniem tego projektu jest szlifowanie umiejętności ortograficznych uczniów, gdyż pisownia – zwłaszcza trudnych wyrazów, może sprawić niemałe problemy. W tym celu uczniowie założyli własne „Kalendarze ortograficzne”, częściej pracują ze słownikami, rozwiązują dodatkowe zadania, rebusy i krzyżówki, ćwicząc pisownię.

       Pod koniec września zorganizowano również turniej klasowy pt. „Ortograficzne potyczki”, podczas którego uczniowie rozwiązywali w grupach zestawy zadań, starając się unikać jakichkolwiek błędów. W klasie V najlepsza okazała się grupa Oli, Andżeliki i Jakuba, zaś w klasie VI - grupa Magdy, Dawida i Kryspina. Gratulujemy!

       Naszym celem jest zorganizowanie na wiosnę turnieju międzyklasowego, zanim to jednak nastąpi – czeka nas intensywna praca i rozwijanie umiejętności ortograficznych.   

      • Sprzątanie Świata 2021

      • 23 września uczniowie I i II klasy dołączyli do akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

       Nasi uczniowie pokazali, że każdy może dołączyć do tej szczytnej akcji, posprzątać swoją okolicę i tym samym zadbać o najbliższe otoczenie. Rąk do pracy nie brakowało! Wszyscy z zapałem przystąpili do działania! Uczniów wspomagały p. Grażyna Pikor i p. Katarzyna Stanowska.     

      • 17 września 1939… Pamiętamy

      • Jak co roku w naszej szkole podczas pierwszych tygodni wrześniowych upamiętniamy ofiary II wojny światowej. Podczas lekcji historii przypominamy uczniom ważne, chociaż tragiczne wydarzenia z 1939 roku. Jest to zatem okazja do pogadanki o ówczesnej sytuacji Polski, o ludziach, którzy walczyli za naszą ojczyznę i o wartościach, za które ginęli nasi przodkowie. Filmy i prezentacje przybliżają uczniom w przystępny sposób ówczesną rzeczywistość i pozwalają zgłębiać wiedzę o historii XX wieku.

       Lekcje historii przygotowuje p. Bogumiła Lesiczka.