• Wolontariat

     • „Podziel się kroplą krwi”

      sico     ODDAJĄC WŁASNĄ KREW, DOBROWOLNIE I BEZINTERESOWNIE,
                                   TO JEST GEST O WYSOKIEJ WARTOŚCI MORALNEJ I OBYWATELSKIEJ.
                                   TO DAR ŻYCIA ...”

                                                               -św. Jan Paweł II

       

      Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w dn. 16 maja 2020r. przy PSP w Starym Narcie zaplanowana była zbiórka krwi. Jednak w obecnej sytuacji ekipy wyjazdowe są odwoływane.

      Jednocześnie informujemy, że osoby chętne mogą oddać krew w RCKiK w Rzeszowie (ul. Wierzbowa 14, tel. 17 86 720 33) lub w Terenowym Oddziale RCKiK w Stalowej Woli (ul. S. Staszica 4, tel. 15 842 14 55).

      UWAGA!!! W tym wyjątkowym czasie zwracamy się ze szczególną prośbą do dawców krwi o zapoznanie się z nowymi wskazówkami, mającymi na celu wzajemne bezpieczeństwo. Więcej informacji:  https://www.rckk.rzeszow.pl/

      Zachęcamy Państwa bardzo gorąco do włączenia się w obchody 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II  poprzez honorowe krwiodawstwo.

       

                                                                                                    Szkolne Koło PCK

                                                                                                    Szkolne Koło Caritas

      JASEŁKA

      W dniu 5 stycznia po Mszy świętej o godzinie 10.30 mogliśmy podziwiać w kościele w Nowym Narcie przedstawienie jasełkowe. Przygotowane ono zostało przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Barbary Drelich - Scilanga.

      Przedstawienie zgromadziło bardzo liczną publiczność. Najmłodsi uczniowie wspaniale przekazali tę wielką nowinę o Narodzeniu Jezusa.

       

      KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

                  W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali 80 kartek, z czego wyróżniono 30, a ich autorzy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

      Kartki świąteczne wraz z życzeniami wykonane w ramach konkursu szkolni wolontariusze wręczyli podopiecznym Dziennego Domu Pomocy w Gminie Jeżowe podczas wizyty w dn. 19 grudnia 2019r.

      Wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Serce za odwagę”, przygotowując kartki świąteczne dla kombatantów II wojny światowej, Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. 

      Wysłaliśmy także kartki do osób i instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą, byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Pozostała część stanowiła świąteczną dekorację korytarza szkolnego.

      Konkurs zorganizowały nauczycielki plastyki: p. M. Skiba i p. I .Chudzik

      .

       

       

      ŚWIĄTECZNA WIZYTA UCZNIÓW

      W DZIENNYM DOMU POMOCY W GMINIE JEŻOWE

       

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dn. 19 grudnia 2019r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej PSP w Starym Narcie wraz z dyrektorem p. Zygmuntem Kowalskim oraz ks. Adamem Stachowiczem wybrali się z wizytą do miejscowego Dziennego Domu Pomocy.

      Podczas wizyty dzieci zaprezentowały seniorom koncert kolęd i pastorałek
      w nastrojowej aranżacji muzycznej. Występy artystyczne dostarczyły podopiecznym Domu wiele radości i wzruszeń. W dowód wdzięczności p. Anna Kowal- Słoboda- kierownik DDP przekazała młodym artystom słodkie upominki, ci zaś wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

      Spotkanie z seniorami było dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka, empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych i schorowanych.

      Na zakończenie wizyty, która upłynęła w miłej i ciepłej atmosferze, wykonano pamiątkowe zdjęcie. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Aldona Klecha i p. Maria Skiba.

       

      Konkurs „Ile waży św. Mikołaj?”

       

      W ramach Szkolnego Wolontariatu nasza szkoła przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu „Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Nasi uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w zbiórkę, udowadniając tym samym, że są wrażliwi na potrzeby innych osób. Zebraliśmy 12 kg monet o wartości 167 zł, które przekazaliśmy na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Zebrany bilon posłużył do zważenia św. Mikołaja podczas ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA 8 grudnia 2019r. w Lublinie.

      W naszej szkole akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba) i Szkolne Koło Caritas (opiekun- p. Barbara Drelich- Scilanga).

      Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

       

      ZOSTAŃ NASZYM MIKOŁAJEM!

          W naszej szkole w dniach 18- 22 listopada 2019r. odbyła się akcja zbierania podarunków pod hasłem „Zostań Naszym Mikołajem” dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

          Została ona zorganizowana w ramach Szkolnego Wolontariatu przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba) i Szkolne Koło Caritas (opiekun- p. Barbara Drelich- Scilanga).  Nasi uczniowie oraz nauczyciele okazali swoje dobre serca i przynieśli dla chorych dzieci wiele podarunków m.in. słodycze, zabawki, kosmetyki i środki higieniczne oraz różne artykuły spożywcze.

       

          Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

       

       

       

       Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

       

      Nasza szkoła wzięła udział w XIV edycji podkarpackiej akcji „ Światełko Pamięci dla Łyczakowa”, odbywającej się pod patronatem TVP 3 Rzeszów. Jest ona wyrazem pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej, a także rodzajem wsparcia dla mieszkających tam Polaków.

      W ramach tej akcji zbierane były białe i czerwone znicze. W tym roku zebrano ponad 20 tys. zniczy. Przed 1 listopada trafiły one do Polaków zza wschodniej granicy z myślą
      o polskich grobach na największych lwowskich nekropoliach, ale też cmentarzach w małych miejscowościach obwodu lwowskiego.

      Cmentarz Łyczakowski jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki i polityki (znajduje się tam grób M. Konopnickiej- patronki naszej szkoły).

      Zbiórkę w naszej szkole zorganizowało Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba) i Szkolne Koło Caritas (opiekun- p. Barbara Drelich- Scilanga).

             Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji
      i przynieśli znicze.

      Relację z akcji można obejrzeć w programie TVP 3 Rzeszów, do którego link znajduje się poniżej:

      https://rzeszow.tvp.pl/23638036/poranek-z-tvp3-rzeszow