• Aktualności

      • „Bambusowa Księżniczka” w iTeatrze

      • 30 marca 2021 r. po raz kolejny mieliśmy okazję dołączyć do programu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem klasa II obejrzała przedstawienie pt. „Bambusowa Księżniczka”, które wystawił rzeszowski teatr „Maska”. I chociaż każdy z nas oglądał sztukę przy komputerze w swoim domu, połączyła nas i poruszyła opowieść o księżniczce, która niosła szczęście innym ludziom. Jednocześnie mieliśmy okazję poznawać kulturę Dalekiego Wschodu.

                Dzięki włączeniu się w akcję „iTeatr – Internetowy Teatr TVP dla Szkół” nasi uczniowie mają okazję oglądać przedstawienia z całej Polski i obcować z kulturą wysoką w nietypowy sposób - poprzez łącze internetowe. 

      • KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

      • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy od Was niemal 50 pięknych i oryginalnych kartek świątecznych. Po długich naradach jury konkursowe (w składzie: p. Patrycja Olejarz, p. Mariola Sudoł i p. Maria Skiba) postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące prace:

       Kl.0 i przedszkole

       I miejsce- Milena Węglarz, Gabriela Skiba

       II miejsce- Amelia Sudoł, Gabriela Siudak

       III miejsce- Amelia Sałek, Emilia Płaza

       Wyróżnienie- Alan Płaza

       Kl. I-III

       I miejsce- Klaudia Stanowska, Wiktoria Marut

       II miejsce- Wiktor Płaza, Bartłomiej Sołtys

       III miejsce- Marcin Bałut, Milena Gil

       Wyróżnienie: Karol Klecha, Wiktor Chudzik, Julia Pikor, Oliwia Sudoł                

       Kl. IV- VIII

       I miejsce- Magdalena Siudak

       II miejsce- Dawid Bałut

       III miejsce- Jakub Chudzik

       Wyróżnienie: Weronika Kołodziej

        

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i twórczą pracę. Upominki oraz dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom po powrocie do szkoły.

       Wszystkie nagrodzone i wyróżnione kartki zostały przekazane wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej do Dziennego Domu Pomocy oraz innych instytucji znajdujących się na terenie Gminy Jeżowe.

      • Dzień Małego Ekologa (warsztaty literacko – ekologiczne)

      • 19 marca 2021 r. odbył się w naszej szkole Dzień Małego Ekologa. Swoim zasięgiem objął klasy I – III. Do tych warsztatów uczniowie przygotowywali się wiele dni wcześniej. W poszczególnych klasach były przeprowadzone lekcje z ekologii. 

       Nasze przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od obejrzenia w klasie II prezentacji multimedialnej, następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie wesołym śpiewem zakomunikowaliśmy, że „choć mamy mało lat kochamy tak bardzo świat i jeśli ma pięknie być, to musimy o to dbać, to musimy dobrzy być”.

       Następnie wychowawcy klas oraz pani Barbara Marut - bibliotekarka z zaprzyjaźnionej Publicznej Biblioteki w Nowym Narcie, a także chętni uczniowie odczytali jeden z rozdziałów książki „Gang Fajniaków – Kochajcie zieleń”. Po przeczytaniu fragmentu książki miała miejsce dyskusja na jego temat.  Przypomnieliśmy poszczególne punkty Kodeksu Ekologa opracowanego przez drugoklasistów wraz z ich wychowawcą. Po czym przystąpiono do pokazu wiosennej mody. Ciekawe i kreatywne stroje były nagradzane dużymi brawami,  a także rzeczowymi nagrodami. Wyróżniono następujące osoby: Anna Szczęch, Klaudia Stanowska i Karol Klecha (klasa I), Marcin Bałut, Kacper Krawiec, Piotr Dziadura, Ewelina Sudoł, Anna Sudoł (klasa II), Fabian Sasiela, Weronika Stec, Milena Rębisz, Oliwia Sudoł, Emilia Mierzwa i Milena Gil (klasa III).

       Po emocjonującym pokazie mody wszyscy przystąpili do pracy nad zbudowaniem ekologicznego pojazdu. W tym celu wykorzystywali wcześniej gromadzone odpady. Zmyślnie i pomysłowo skonstruowane pojazdy wyeksponowaliśmy na korytarzu szkolnym. Po męczącej, ale satysfakcjonującej pracy każdy mały ekolog, bo tak można o nich powiedzieć, został poczęstowany kolorową, zdrową kanapką.

       Wierzymy, że ten dzień wzbudzi w naszych uczniach potrzebę większej dbałości o nasze środowisko. Na pamiątkę tego dnia każdy uczeń otrzymał dyplom Małego Ekologa.

       Dzień Małego Ekologa przygotowały p. Alina Kobylarz, p. Iwona Bajek – Bałut i p. Beata Lada.

      • Klasowy Mistrz Pięknego Czytania

      • 18 marca 2021 r. przeprowadzono kolejny klasowy konkurs z serii „Klasowy Mistrz …”.   Tym razem był to Klasowy Konkurs  Pięknego Czytania.  W tym celu wykorzystano fragmenty książki  W. Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.  Uczniowie losowali wcześniej skserowane fragmenty  ww. lektury.  Tego dnia pokazano przygotowaną przez wychowawcę prezentację multimedialną poświęconą autorce i jej twórczości, zachęcając do wypożyczania książek Wandy Chotomskiej z biblioteki szkolnej. Przed rozpoczęciem konkursu przypomniano uczestniczącym, na czym polega piękne czytanie. W atmosferę lektury wprowadziły nas głosy samej autorki książki i jej wnuczki, które uczniowie usłyszeli z audiobooka. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w pięknym czytaniu, którym przysłuchiwał się pan dyrektor. Na koniec pan dyrektor wszystkim pogratulował i zachęcał do codziennego samodzielnego czytania w domu.

       Klasowym Mistrzem Pięknego Czytania została Patrycja Lasek. Ponadto wyróżniono Wiktora Płazę i Karola Klechę.

      • Najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet - rozstrzygnięcie konkursu

      • Informujemy, że najpiękniejsze, oryginalne i prosto z serca życzenia z okazji Dnia Kobiet przygotował Mateusz Niedziałek, który zajął I miejsce w ogłoszonym konkursie pn. „Co w sercu, to na ustach”. II miejsce zdobył Dawid Bałut, zaś III miejsce Daniel Węglarz i Szymon Piróg. Serdecznie gratulujemy!! W imieniu wszystkich Kobiet dziękujemy za pamięć i włączenie się w konkursową rywalizację!!    

      • Drodzy Rodzice,

      •  

       zgodnie z decyzją Premiera, od 22 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne.

       Klasom IV-VIII zostaje przedłużone nauczanie zdalne 9 kwietnia 2021 r

       Nauka będzie się odbywała według planu lekcji poprzez e-dziennik oraz on-line ( w klasach I-III zajęcia
       on-line 3-4 razy dziennie po 30 min. na platformie Google Classroom). Szczegółowy plan zajęć on-line oraz zadań do samodzielnego rozwiązania będzie zamieszczany systematycznie w dzienniku elektronicznym
       w panelu „Zadania domowe”.

       Oddział przedszkolny i klasa „0” będą funkcjonowały bez zmian. Konsultacje dla uczniów klasy VIII będą organizowane na terenie szkoły zgodnie z dotychczasowym planem.

       Autobus szkolny będzie kursował jak dotychczas.

       Z poważaniem,

       Zygmunt Kowalski

        

      • „Być kobietą…” 8 marca – Dzień Kobiet

      • Drogie Panie, Dziewczyny, Koleżanki!
       Z okazji Dnia Kobiet przyjmijcie serdeczne życzenia od męskiej części naszej społeczności – Pana Dyrektora, Nauczycieli i wszystkich Chłopaków! Żeby to święto było wyjątkowe, a płynące z głębi serca życzenia wywołały uśmiech na Waszych twarzach! ☺  

      • 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


      • 1 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej uczcili Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych.’’ Na lekcję wychowawczą uczniowie kl. V przygotowali informacje o wybitnych Polakach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, lecz walczyli z funkcjonariuszami służb SB. Sprzeciwiali się wprowadzeniu komunizmu w Polsce i bronili demokracji. Odrzucili propozycję współpracy, za co byli karani śmiercią. We wszystkich klasach przeprowadzono lekcje na ten temat. Klasa VIII poznała szczegółowo losy tych ludzi. Następnie trzy osoby z  samodzielnie przygotowały projekt ( zamieszczony w wersji skróconej poniżej). W ramach projektu klasa IV rozwiązywała quiz ,,Żołnierze niezłomni, ’’ a klasa VIII quiz ,,Opór społeczny wobec komunizmu.’’ Pozostałe klasy również  zostaną włączone do tego projektu w kolejnych dniach.


       wykleci.pdf​​​​​​​

      • Zima w obiektywie naszych uczniów

      • Chociaż wydaje się, że zima powoli odchodzi w zapomnienie, my zatrzymaliśmy jej piękno na fotografiach. 29. uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w konkursie fotograficznym pn. „Zimowe inspiracje”. Dostaliśmy mnóstwo pięknych zdjęć, dlatego obrady jury (w składzie p. Iwona Chudzik, p. Maria Skiba i p. Małgorzata Wyka) były długie i burzliwe. Podczas oceniania nie ujawnialiśmy autorów zdjęć, jednak były wśród nich takie fotografie, obok których nie można było przejść obojętnie. Właśnie one zachwyciły nas najbardziej, zatem I miejsce zdobyła Anna Stanowska (kl. VIII), II miejsce Dawid Chludziński (kl. VIII), III miejsce Aleksandra Lasek (kl. IV) i Hubert Gil (kl. IV). Przyznano również wyróżnienia za prace ocenianie jako całokształt (każdy uczestnik mógł przesłać maksymalnie 3 fotografie). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Rębisz (kl. IV), Diana Sudoł (kl. VI), Aleksandra Wyka (kl. VI), Urszula Świątek (kl. VII), Edyta Dudzik (kl. VIII).

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przygotowane dyplomy i nagrody przekażemy po powrocie do szkoły. Ponadto dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do sprawdzania swoich sił w kolejnych konkursach organizowanych przez naszych nauczycieli. 

       Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac!

      • „Daszeńka” w iTeatrze

      • 26 lutego 2021 r. uczniowie I i II klasy obejrzeli w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół przedstawienie pt. „Daszeńka”, które wystawił Teatr Powszechny z Radomia.

                Nasi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy tytułowego pieska, a po obejrzeniu całości mogli się podzielić swoimi wrażeniami. Spektakl ten stał się także okazją do porozmawiania o swoich czworonogach, ponadto kształtował wrażliwość u dzieci i ich poczucie odpowiedzialności za posiadane zwierzątko. Uczniowie klasy II przygotowali również projekty o swoich czworonożnych pupilach.  

      • Klasowy Mistrz Pięknego Pisania - konkurs w klasie I

      • Pierwszoklasiści postanowili zaprezentować swoje talenty przynajmniej na forum klasy, dlatego wraz z wychowawcą – p. Aliną Kobylarz, wymyślili serię konkursów pod hasłem "Klasowy Mistrz ..."      

                Pierwszy konkurs z ww. serii odbył się 21 lutego 2021 roku. Był to "Klasowy Konkurs Pięknego Pisania". Uczniowie, po zapoznaniu się z zasadami, przystąpili do pisania fragmentu wiersza. Zwycięzcą została Anna Szczęch, która otrzymała dyplom i drobne rzeczowe nagrody. Gratulujemy! Życzymy sukcesów w następnych konkursach!

                Już wkrótce kolejna edycja klasowych zmagań, podczas której pierwszaki powalczą o tytuł „Klasowego Mistrza Pięknego Czytania”.

      • Kupujemy, sprzedajemy – uczymy się poprzez zabawę

      • Nauka poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne to świetna forma przyswajania wiedzy. Przekonali się o tym uczniowie klasy I, którzy w swojej klasie zorganizowali sklep, a sami wchodzili w role sprzedawców i kupujących. Była zatem okazja poćwiczyć formy grzecznościowe, dodawanie różnych wartości i liczenie pieniędzy, a także do przypomnienia sobie zasad reżimu sanitarnego obowiązujących w miejscach publicznych.

                Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem wypełniali swoje zadania, w końcu każdy handlowiec i klient chciał jak najlepiej wypaść w swojej roli    

      • Język polski – lubię to! czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Ponieważ 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, dzień później – w poniedziałek 22 lutego, w klasach V – VIII odbyły się nietypowe lekcje języka polskiego.

                Nasze rozważania rozpoczęliśmy od obejrzenia filmików pn. „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”, w których znaleźliśmy odpowiedź na pytania, kiedy powstał język polski i jakich mamy przodków językowych. Swoją wiedzę uzupełniliśmy wiadomościami zawartymi na prezentacji multimedialnej, zawierającej również wiele ciekawostek o naszym języku ojczystym.

                Kolejnym punktem lekcji były „łamańce” językowe, z którymi poradziliśmy sobie całkiem nieźle, chociaż zdarzały się nam różne zabawne „pomyłki”. Lekcję zakończyliśmy konkursem klasowym w aplikacji kahoot! pn. „Jak dobrze znam mój język ojczysty?”. Wnioski… potwierdziliśmy tezę, że język polski jest naprawdę trudny i wiele musimy się o nim nauczyć.

                W czasie podsumowania przeprowadziliśmy pogadankę na temat naszego języka ojczystego, przyznając mu ogromną wartość w budowaniu tożsamości kulturowej i narodowej. I chociaż lekcja odbyła się w trybie zdalnym, poczuliśmy, że język polski nas integruje i rozważania o nim pobudzają do działania.

                Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przygotowała p. Małgorzata Wyka.    

      • Konkurs na budowlę lub postać śnieżną

      • W dniach od 8 do 15 lutego 2021 roku odbył się zorganizowany w ramach lekcji wychowania fizycznego konkurs pt.: "Najbardziej pomysłowa budowla lub postać śnieżna". Do udziału w zabawie zaproszono uczniów klas IV -VIII.

                Zadanie konkursowe polegało na utworzeniu najbardziej pomysłowej budowli lub postaci śnieżnej. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności.

                W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Wykonane budowle zostały sfotografowane, a następnie przeprowadzono głosowanie w formie anonimowych ankiet, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Wszystkie konstrukcje śnieżne wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę za duże zaangażowanie. Konkurs przygotowała p. Katarzyna Stanowska.

       Zdobywcami miejsc na podium są.:

       budowle.pdf

      • Zabawa karnawałowa w klasie II

      • We wtorek 16 lutego 2021 r. uczniowie klasy drugiej bawili się podczas balu karnawałowego. Był to dzień, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Od samego rana klasa zamieniła się w salę balową, a uczniowie wystąpili w ciekawych, kolorowych kostiumach. Były księżniczki, królowe, koty, motyle, żołnierze. Pojawiły się również postacie z ulubionych filmów np. Myszka Miki. Przebierańcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Były pociągi, kółeczka, taniec w parach i różne konkursy. Zabawie towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wybrano również królową i króla balu – w tej roli Weronika Chudzik i Marcin Bałut.

                Bal karnawałowy przygotowała p. Beata Lada.

      • WALENTYNKI

      • Dla każdego Gościa szkolnej strony,

       dla pana Dyrektora, wszystkich Nauczycieli

       i Uczniów – z okazji święta miłości ogromną

       walentynkę przesyła klasa II.