W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego troje uczniów z naszej szkoły - Aleksandra Lasek (kl. VI), Karol Klecha (kl. III), Franciszek Kosturek (kl. III), zdobyło wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
W tegorocznej edycji Kangura Matematycznego troje uczniów z naszej szkoły - Aleksandra Lasek (kl. VI), Karol Klecha (kl. III), Franciszek Kosturek (kl. III), zdobyło wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
1 czerwca w naszej szkole gościliśmy Rodziców, których zaprosili uczniowie przedszkola i klas 0 – III. Tak uczciliśmy Dzień Mamy i Taty, prezentując przed Rodzicami wiersze, piosenki, zabawne skecze i układy taneczne. W ten sposób wyraziliśmy wdzięczność za ich codzienną troskę, opiekę i miłość. Rodzicom przekazaliśmy również życzenia i własnoręcznie wykonane upominki.
Uroczystość przygotowała p. Alina Kobylarz, wychowawcy przedszkola oraz klas 0 – II, a o dekorację zadbała p. Józefa Kosturek.
6 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno – profilaktycznym, które poprowadziła mł. asp. Iwona Jarosz z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Uczniów podzielono na dwie grupy wiekowe. Najpierw w spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci klas 0-III, a następnie uczniowie klas starszych IV-VIII.
Zbliżają się wakacje, dlatego głównym tematem pogadanki były zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Pani policjantka zwróciła przede wszystkim uwagę na konieczność rozważnego korzystania z kąpielisk. Omówiła także zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz bezpiecznego zachowania w domu podczas nieobecności rodziców. Poruszyła również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Celem spotkania było uświadomienie uczniom różnego rodzaju zagrożeń oraz kształtowanie myślenia przyczynowo- skutkowego.
Na zakończenie uczniowie wręczyli pani policjantce skromny upominek, wyrażając w ten sposób podziękowanie za wartościowe i ciekawe spotkanie, które przygotowała p. Barbara Drelich – Scilanga.
2 czerwca 2023 r. w PSP w Jeżowem odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny pn. „Zostań Mistrzem Ortografii” dla klas IV - VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Lasek, Aleksandra Wyka i Gabriela Sołtys.
Ostatecznie Aleksandra Wyka zajęła III miejsce, a Aleksandra Lasek - IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!!
Uczennice przygotowała p. Małgorzata Wyka.
30 maja w Zespole Szkół w Jacie odbył się IV Gminny Konkurs Historyczny „Polska władców elekcyjnych 1696 – 1795”. Naszą szkołę godnie reprezentowały Aleksandra Lasek i Aleksandra Wyka, które przygotowała p. Bogumiła Lesiczka.
Uczennicom gratulujemy wiedzy historycznej, a Organizatorom serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!
29 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panią Barbarą Supeł - autorką książek o rodzinie Pętelków. Pisarka nie tylko zaprezentowała serię swoich utworów, ale również przeprowadziła warsztaty dla uczniów. Uczestnicy mieli również możliwość zakupu książek, w których otrzymali dedykacje z autografami.
Spotkanie zorganizowano dzięki współpracy biblioteki szkolnej (p. Alina Kobylarz) i Publicznej Biblioteki w Nowym Narcie (p. Barbara Marut).
„Majówka” czyli majowe spotkanie modlitewne seniorów i uczniów naszej szkoły przy kapliczce w Nowym Narcie to już tradycja. Tym razem wspólną modlitwę i śpiew połączyliśmy z warsztatami z zakresu bibułkarstwa. Dzieci wspólnie z seniorami wykonały kwiaty z bibuły i krepiny, aby udekorować figurę Matki Boskiej. Podczas warsztatów był czas na prowadzenie rozmów z seniorami, a wspólne uczestnictwo w nabożeństwie majowym było wzruszającym przeżyciem religijnym dla wszystkich uczestników. Spotkanie z dziećmi wywołało uśmiech na twarzy seniorów i z pewnością dało im poczucie, iż pełnią ważną rolę w społeczeństwie.
Wizyta w Dziennym Domu Pomocy zorganizowana została z inicjatywy p. Barbary Drelich- Scilanga i p. Marii Skiba, a modlitwę poprowadził ks. Adam Stachowicz. Dziękujemy Pani Kierownik i Personelowi za miłe przyjęcie oraz słodki poczęstunek.
26 maja odbył się w Kamieniu Międzygminny Konkurs Recytatorski pn. „Mamy też lubią poezję Szymborskiej”. Naszą szkołę bardzo dobrze reprezentowały: Aleksandra Lasek, Gabriela Sałek i Karolina Kata.
W kategorii klas VII i VIII nasza uczennica – Karolina Kata, zajęła zaszczytne II miejsce!
Serdecznie gratulujemy wszystkich występów!
Uczennice przygotowała p. Małgorzata Wyka.
16 i 17 maja obchodziliśmy w szkole dzień naszej patronki – Marii Konopnickiej.
W ciągu tych dwóch dni uczniowie zapoznali się z biografią i twórczością Konopnickiej podczas godzin wychowawczych. Ponadto uczennice klasy VI czytały swoim młodszym koleżankom i kolegom utwór „O Janku Wędrowniczku”. Podczas zajęć plastycznych powstały ilustracji do utworów pisarki, a zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona było „Dyktando z Marią Konopnicką”, w którym wzięli udział wszyscy chętni uczniowie podzieleni na następujące grupy wiekowe:
kl. IV i V – I miejsce zajęła Natalia Piędel,
kl. VI i VII – I miejsce wywalczyła Gabriela Sałek.
Serdecznie gratulujemy!!
Dzień Patrona przygotowały p. Małgorzata Wyka i p. Maria Skiba.
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy V poznali bajki, a wśród nich utwór Ignacego Krasickiego „Kruk i lis” oraz Adama Mickiewicza „Lis i kozioł”. Żeby lepiej zapamiętać ich treść, przygotowali materiały do stworzenia animacji w aplikacji Stop Motion Studio.
Efekty wspólnej pracy prezentujemy poniżej.
Uczniowie klas 0 – II uczestniczyli w lekcji religii, którą poprowadzono w plenerze przy miejscowej kapliczce. Tam odśpiewali tradycyjne litania do Matki Bożej i pieśni poświęcone Maryi.
Lekcję przeprowadziła p. Barbara Drelich – Scilanga.
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosciUczniowie klasy VIII kontynuują w maju zajęcia z projektowania i druku 3D mającą na celu poszerzanie swoich zainteresowań nowoczesnymi technologiami. Dzięki udziałowi szkoły w programie “Laboratoria Przyszłości” mogli rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D. Zajęcia wypełnia nauka poprzez zabawę, dlatego cieszą się dużą popularnością, a prowadził je p. Krzysztof Ziober.
„Na sportowo, na wesoło” to hasło Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych pod patronatem Starosty powiatu stalowowolskiego. Wydarzenie to zorganizował 19 kwietnia Zespół Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Były to rozgrywki dla uczennic szkół podstawowych. Głównym celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej wśród dziewcząt, wspólna zabawa oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Nasza drużyna w składzie: Diana Parkosz, Diana Sudoł, Sylwia Żak, Natalia Rębisz, Julia Baran, Iwona Bednarz, Gabriela Sołtys zdobyła bardzo wysokie II miejsce!!
Drużynę dziewcząt przygotowały p. Katarzyna Stanowska i p. Iwona Chudzik.
Serdecznie gratulujemy!!
24 kwietnia w naszej szkole gościliśmy p. Iwonę Jarosz - młodszą aspirant z Powiatowej Komendy Policji w Nisku. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci i młodzieży nie tylko w szkole, na drodze, czy w domu, ale przede wszystkim w sieci internetowej.
Pani policjantka przedstawiła kilka przykładów niebezpiecznych zdarzeń, które pojawiły się w ostatnim czasie w naszym powiecie. Zwróciła szczególną uwagę na funkcjonowanie dzieci w przestrzeni wirtualnej, podkreślając, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a sprawy bezpieczeństwa w sieci są traktowane priorytetowo.
28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżających się świąt narodowych, gdyż 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP, natomiast 3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji uczniowie klasy IV, V i VII zaprezentowali wiersze, pieśni i prezentacje o treści patriotycznej, nie tylko przypominając nam naszą historię, ale przede wszystkim zapraszając do wspólnego świętowania tych ważnych dla Polaków dni.
Również przedszkolaki i uczniowie klas I – III przygotowali pod opieką swoich wychowawczyń część artystyczną, aktywnie włączając się w śpiewanie i recytacje utworów o Ojczyźnie. Na zakończenie pierwszaki rozdały słodki poczęstunek, przedłużając czas miłego świętowania.
Akademię przygotowała p. Bogumiła Lesiczka, o oprawę muzyczną zadbała p. Iwona Chudzik.
20 kwietnia uczennice należące do Szkolnego Koła Teatralnego „Wanted” wzięły udział w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Miło nam jest poinformować, że zaprezentowana sztuka „Chodź na słówko” znalazła uznanie w oczach jury i otrzymała I miejsce w konkursowej rywalizacji.
Serdecznie gratulujemy!!
Szkolne Koło Teatralne prowadzi p. Aldona Klecha.
21 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym, który tradycyjnie odbył się w Cholewianej Górze. Do rywalizacji przystąpiło 32. uczniów z V i VI klas.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Łukasz Bednarz, Milena Gil (kl. V), Aleksandra Lasek, Gabriela Sałek (kl. VI).
W zmaganiach indywidualnych klasy V nasza uczennica - Milena Gil, zdobyła III miejsce. Natomiast wśród szóstoklasistów Aleksandra Lasek wywalczyła wyróżnienie. W rywalizacji zespołowej drużyny dzielnie konkurowały aż do samego finału. Nasza reprezentacja ostatecznie znalazła się na III miejscu. Uczniów przygotowywały p. Joanna Biel i p. Justyna Ziober.
Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu!
Konkurs objęli patronatem honorowym: Powiat Niżański, Gmina Jeżowe, Nadleśnictwo Kolbuszowa, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Nadleśnictwem Rudnik i Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.
Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole zainicjowano akcję, w ramach której uczniowie przynieśli swoje książki i zamienili się nimi z koleżankami i kolegami.
Cieszymy się, że zainteresowanie akcją było bardzo duże! Uczniowie sięgnęli po nowy repertuar, wymienili się wrażeniami i mogli polecić rówieśnikom swoje ulubione utwory.
Akcję zorganizowała p. Edyta Pikor.
Powered by aSc EduPage