• Aktualności

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Ze względu na epidemię koronawirusa Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie w dniu 1 września 2020 r. organizuje rozpoczęcie nowego roku szkolnego w inny niż dotychczas sposób. Prosimy o punktualne przybycie do szkoły poszczególnych grup uczniów w następujących godzinach:

       8:00 – 9:15     kl. VII i VIII

       8:30 - 9:30     kl. IV, V i VI

       9:00 – 10:00   kl. I, II i III

       10:30 -kl. „0” i oddział przedszkolny /wejście dla wszystkich przedszkolaków od strony hali sportowej/.

       Na teren szkoły nie wchodzą rodzice uczniów.

       Prosimy wszystkich o ścisłe przestrzeganie ustalonych godzin pobytu na terenie szkoły.

        

       W trosce o wspólne bezpieczeństwo wszyscy przychodzimy w maseczce ochronnej /nie dotyczy przedszkolaków/ zachowując bezpieczny dystans społeczny, a po wejściu do szkoły dezynfekujemy ręce /uczniowie klas młodszych wodą z mydłem/ i udajemy się z wychowawcą do sali lekcyjnej.

       W tym dniu zaplanowane są wyłącznie spotkania z wychowawcami klas. Po lekcji z wychowawcą uczniowie opuszczają teren szkoły i udają się do domu pod opieką rodziców.

       Autobus szkolny będzie dowoził uczniów do szkoły od 2 września 2020 r. Również od środy będzie funkcjonować stołówka szkolna.

        

       O godz. 12:00 rozpocznie się Msza Św. w Kościele Parafialnym w Nowym Narcie.

      • Obchody Tygodnia Niepodległości

      •   W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach od 5 do 9 listopada na terenie naszej szkoły obchodzono Tydzień Niepodległości, w czasie którego przygotowano wiele akcji tematycznie związanych z Polską i jej historią.

       Dla wszystkich uczniów przygotowano Szkolny Konkurs Plastyczno – Literacki: „Laurka urodzinowa dla Polski”. W poszczególnych kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Marcin Bałut (kl. 0), Daniel Węglarz (kl. III), Dawid Bałut (kl. IV), Oliwa Sałek (kl. III gimnazjum). Przyznano również dwie nagrody „Grand Prix” uczennicom z klasy III: Laurze Kopeć i Magdalenie Siudak, których prace wyróżniły się na tle pozostałych inwencją twórczą oraz oryginalnością. Z wszystkich laurek przygotowano wystawę, którą można obejrzeć na szkolnym korytarzu.

                Najmłodsi uczniowie – przedszkolaki oraz klasa „0”, przygotowali flagę Polski z serc, na której znalazły się ilustracje obrazujące, co kojarzy im się z naszą ojczyzną. Uczniowie ci obejrzeli również przygotowane prezentacje multimedialne i filmiki, wprowadzające ich w tematykę radosnego świętowania rocznicy niepodległości. Starszym natomiast przedstawiono dwie prezentacje przygotowane przez uczniów klasy VIII pt. „Bohaterowie wolności” oraz „Wycieczka po Polsce”.

                W środę, 7 listopada, uczennice klasy VI przygotowały kurs tańca dla swoich młodszych kolegów, z którymi ćwiczyły kroki i układy poloneza. W tym dniu odbył się również „Bieg Niepodległości”. Czołowe miejsca zajęli: Oliwia Sałek i Bartosz Piróg (kl. III gimnazjum), Klaudia Bis i David Parkosz (kl. VI).

       W czwartek, 9 listopada, zorganizowano dla uczniów klas VII – III gimnazjum quiz dotyczący naszej historii, kultury, geografii i sportu pt. „Sto pytań na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Najlepiej na pytania odpowiedziały Natalia Wąsik i Roksana Gil z kl. VIII. Cała społeczność uczniowska uczestniczyła również w „Marszu Niepodległości”, w czasie którego złożono kwiaty i zapalono znicze przy grobie żołnierzy poległych podczas wojny.

                9 listopada odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: „Gdy myślę: Ojczyzna…”, w którym najlepsze interpretacje wierszy o Polsce zaprezentowały Karolina Kata (kl. III) oraz Karolina Drzymała (kl. III gimnazjum). Również w tym dniu odbył się finał Szkolnego Konkursu Wokalno – Instrumentalnego: „Moja Niepodległa Ojczyzna”, w którym zdaniem jury na miejsca w czołówce zasłużyli Laura Kopeć (kl. III) oraz Dominik Klecha (kl. III gimnazjum). 

                Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkursach współfinansowało Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Stary Nart w ramach realizowanego projektu „Kultura i tradycja łączy pokolenia”.

                9 listopada zorganizowano również akademię z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, którą zakończono odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pamiątkowym zdjęciem całej społeczności uczniowskiej z dyrektorem i nauczycielami.

       Przez ostatni miesiąc gromadzono materiały do „Kapsuły Czasu”, która zostanie zakopana na terenie podwórka szkolnego, by następne pokolenia dowiedziały się, jak żyło nam się w 2018 roku. Ponadto na korytarzu szkolnym i we wszystkich klasach powstały tematyczne gazetki ścienne pt. „Kącik młodego Polaka”.

                W organizację poszczególnych akcji aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele oraz panie należące do Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Stary Nart, którym składamy serdeczne podziękowania.