• Aktualności

      • Dzień Kropki w klasie III

      • Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot", nie przypuszczał, że zostanie ona przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i stanie się inspiracją do zorganizowania światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki, przypadającego 15 września. „The Dot” opowiada o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce i niepozornej kropce wreszcie uwierzyła w swoje możliwości.

       W tym roku do obchodów święta kropki przyłączyła się klasa 3. Cały dzień upłynął trzecioklasistom oczywiście pod znakiem kropki: najpierw dzieci wysłuchały treści książki, potem malowały obrazy inspirowane pracami Vashti i tworzyły swoje kompozycje z kropek. Świetnie się przy tym bawiły, ale przede wszystkim dokonały ważnego odkrycia: każdy ma jakiś talent, wystarczy go tylko w sobie odnaleźć.

      • Internetowy Teatr TVP dla Szkół

      • 14 września odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym przedstawienie teatralne w ramach programu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”. Tym razem uczniowie klasy III obejrzeli sztukę pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Przygotował ją Teatr Maska w Rzeszowie. Był to spektakl, w którym ukazano losy Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem. Wówczas wybrał się on w wędrówkę po świecie i podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.

       Program „Internetowy Teatr TVP dla Szkół” cieszy się w naszej szkole dużą popularnością już od czterech lat. W nowym roku szkolnym 2021/2022 rozpoczynamy kolejną przygodę z „iTeatrem”, umożliwiając uczniom obcowanie z kulturą wysoką. 

      • Wyjazd do Jednostki Wojskowej w Nisku

      • 10 września grupa uczniów z VIII klasy uczestniczyła w wyjeździe do Jednostki Wojskowej w Nisku. Na miejscu mieli okazję zwiedzić cały obiekt, obejrzeć wyposażenie jednostki i spotkać się z samymi żołnierzami. Pogoda dopisała, więc uczniowie spędzili miło czas, poznając „od kuchni” codzienność żołnierzy. 

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      •      Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Narcie w dniu 1 września 2021 r. organizuje rozpoczęcie nowego roku szkolnego wg planu:

       8:00 -  9:15     kl. VII i VIII    /wejście główne/

       8:30 -  9:30     kl. IV, V i VI    /wejście główne/

       9:00 - 10:00    kl. I, II i III       /wejście główne/

       10:30 - 11:30  oddziały przedszkolne /wejście dla rodziców z dziećmi od strony hali sportowej/.

       Prosimy wszystkich o ścisłe przestrzeganie ustalonych godzin pobytu na terenie szkoły.

            Do budynku szkolnego uczniowie kl. II - VIII wchodzą bez rodziców, przestrzegając obowiązującego reżimu sanitarnego /maseczki, dezynfekcja, dystans/. Przed wejściem do szkoły na uczniów będą oczekiwali wychowawcy klas.

            Po zajęciach z wychowawcą uczniowie opuszczają teren szkoły o ustalonej powyżej godzinie
       i udają się do domu pod opieką rodziców.

        

            O godz. 12:00 rozpocznie się Msza Św. w Kościele Parafialnym w Nowym Narcie.

        

            Rodzice oraz uczniowie proszeni są o zapoznanie się z informacjami w poniższym linku:

       PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ZWIĄZANE Z PRZECIWDZIAŁANIEM I ZAPOBIEGANIEM COVID-19 PODCZAS POBYTU UCZNIA W SZKOLE OD 1 WRZEŚNIA 2021 R

       Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2021 r.

        

      • Wakacyjne spotkanie przy grillu klasy VI

      • 30 czerwca 2021 r. uczniowie klasy VI spotkali się przy wspólnym grillu z wychowawczynią p. Barbarą Drelich – Scilanga. Był to miły czas odpoczynku, który urozmaicił spacer, gry zespołowe, pyszne jedzenie (dziękujemy rodzicom za sałatkę i ciasto) oraz długie rozmowy. Pogoda była piękna, więc wszystkim dopisywały wyśmienite humory!

       Do zobaczenia po wakacjach – w VII klasie!

      • Pożegnanie VIII klasy

      • 23 czerwca nastąpiło w naszej szkole pożegnanie uczniów klasy VIII. W tym ważnym dniu ósmoklasistom towarzyszyli dyrektor, wychowawcy i rodzice. Była to okazja do refleksji, podsumowań, podziękowań i życzeń. Również uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich starszych koleżanek i kolegów część artystyczną, zachęcając ich do uczestnictwa w ostatniej lekcji, w czasie której przygotowali listy do kapsuły czasu. Za kilka lat otworzą je ponownie, aby przypomnieć sobie, jakie mieli plany i marzenia.

       Oficjalne zakończenie szkoły przez ósmoklasistów i rozdanie świadectw nastąpiło 25 czerwca.   

      • Zakończenie roku szkolnego /25 czerwca 2021 roku, piątek/

      •  

       1)  Autobus szkolny będzie kursował  rano zgodnie z planem.

       2)  Godz. 8:15  - Spotkanie z wychowawcą klasy w sali lekcyjnej / lekcja na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozdanie świadectw, dyplomów i nagród/.

       3)  Godz. 9:30 odjazd autobusu szkolnego do Nowego Nartu przez Gwoździec.

       4)  Godz. 12:00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Nowym Narcie.

       W szkole obowiązuje reżim sanitarny, w częściach wspólnych uczniowie i nauczyciele zakładają maseczki, wychowawca klasy wprowadza /wyprowadza uczniów do/z budynku szkolnego. Bardzo prosimy rodziców o oczekiwanie na dzieci przed wejściem do szkoły.

      • Pearson and BBC

      • Pearson and BBC Live Classes

       International Educational Project

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klasy IV i VII oraz chętni uczniowie z klasy V, VI i VIII brali udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym z języka angielskiego, który powstał dzięki współpracy wydawnictwa Pearson oraz instytucji BBC. Polega on na uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w lekcjach języka angielskiego online, prowadzonych przez native speakerów poprzez aplikację Zoom.

       Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w 9 lekcjach, wspólnie z rówieśnikami np. z Grecji, Włoch, Węgier, Turcji, Słowenii, Rosji, Łotwy i innych miast Polski.

       Poprzez udział w tym projekcie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe. W czasie lekcji uczniowie porozumiewali się w języku angielskim, doskonalili swoje umiejętności komunikacyjne i poznawali się nawzajem.

       Udział w projekcie był wspaniałym doświadczeniem i z pewnością będziemy go kontynuować w przyszłym roku szkolnym. Koordynatorem projektu w naszej szkole była p. Maria Skiba.

      • „Podchody” w klasie I i II

      • W czwartek 17 czerwca 2021 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej bawili się na podwórku szkolnym w „podchody”. Zadania, które otrzymali, dotyczyły ochrony drzew. Dzieci rywalizowały w grupach przy wykonaniu plakatu, układaniu puzzli, czy też wypełniając ankietę o swoim drzewie. Następnie starannie i dokładnie wykonywały ćwiczenia gimnastyczne.

       Wspólna zabawa zakończyła się nadaniem każdemu uczniowi indiańskiego imienia, wykonaniem wspaniałych pióropuszy oraz budową wigwamów. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty poszukiwacza przygód. Dzieci rozstały się w doskonałych humorach i z obietnicą udziału w kolejnych podchodach, z jeszcze większą liczbą zadań do wykonania.

       Zabawę w „podchody” zorganizowała p. Beata Lada.

      • Wyjazd do kina

      • 21 czerwca 2021 r. niemalże wszyscy uczniowie z klas I – VIII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Stalowej Woli. Młodsi obejrzeli bajkę „Krudowie 2. Nowa Era”, zaś starsi film „Cruella”.

       Po tak długiej przerwie wyjazd do kina dostarczył nam wiele radości, gdyż obejrzeliśmy ciekawe produkcje, ale również znaleźliśmy czas na wspólne lody i rozmowy.

       Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy. 

      • Wycieczki rowerowe kl. VI i VIII

      • W piątek 18 czerwca 2021 r. część uczniów z klasy VI i VIII uczestniczyła w wycieczkach rowerowych zorganizowanych przez naszych nauczycieli.

       Szóstoklasiści pod opieką p. Barbary Drelich – Scilanga i ks. Adama Stachowicza pojechali do Jeżowego, gdzie zwiedzili Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego oraz zalew w Jeżowem – Kowalach.

       Natomiast uczniowie klasy VIII pod opieką p. Katarzyny Stanowskiej i p. Małgorzaty Wyki pojechali nad Wilczą Wolę, gdzie spacerowali wzdłuż linii brzegowej zalewu i podziwiali wspaniałe widoki.

       Był to aktywnie spędzony czas, w którym znalazło się miejsce na wspólne lody, rozmowy oraz integrację naszej społeczności szkolnej. 

      • Finałowy konkurs w klasie I

      • 16 czerwca 2021 r. w klasie I odbył się ostatni klasowy konkurs z serii „Klasowy Mistrz ...” Tym razem przeprowadzono Klasowy Konkurs Pięknego Malowania.

       Temat pracy konkursowej brzmiał: „Moje wakacje na bezludnej wyspie”. Zaproponowano uczniom nową technikę plastyczną - kolaż. Wcześniej omówiono z dziećmi ideę kolażu, dlatego każdy miał czas na zebranie potrzebnych materiałów do jego wykonania.  Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie pracowali w skupieniu i  z dużym zaangażowaniem, aby przedstawić tematykę pracy w ciekawy i pomysłowy sposób. Jednakże najwierniej  technikę kolażu w swojej pracy oddała Lena Baran i to ona została „Klasowym Mistrzem Pięknego Malowania”. Serdeczne gratulacje!

       Seria konkursów przygotowanych przez p. Alinę Kobylarz zmotywowała pierwszaków do wytężonej pracy i pozwoliła im w duchu zdrowej rywalizacji sprawdzać własne umiejętności. Wszyscy uczniowie wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych konkursach w nowym roku szkolnym.

       Przy okazji ostatniego konkursu omówiono zasady bezpiecznego odpoczynku, a pierwszaki postanowiły za pośrednictwem strony internetowej przekazać wszystkim życzenia wspaniałych i bezpiecznych wakacji - niekoniecznie na bezludnej wyspie, ale w gronie rodziny i bliskich znajomych! J

      • Nagroda w konkursie plastycznym „W drewnie zaklęte”

      • 15 czerwca 2021 r. nasza uczennica z klasy VI – Aleksandra Wyka, zdobyła III miejsce w XVIII Konkursie Plastycznym „W drewnie zaklęte”. Konkurs ten przygotowało Nadleśnictwo Kolbuszowa wraz ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej, a jego celem była popularyzacja wiedzy na temat zróżnicowanej gospodarki leśnej oraz wiedzy ekologicznej, a także promocja drewna jako surowca o wielu zastosowaniach. W sumie napłynęło 169 prac, dlatego bardzo cieszy fakt, że nasza uczennica – pod opieką p. Iwony Chudzik, znalazła się w gronie finalistów. Serdecznie gratulujemy!

      • Klasowe zmagania z ortografią

      •      10 czerwca 2021 r. po raz kolejny odbył się klasowy konkurs u Pierwszaków. Tym razem uczniowie zmierzyli się z ortografią, która sprawia wiele trudności dzieciom i młodzieży szkolnej. Pierwszaki wykonały wiele ćwiczeń ortograficznych, bazujących na obowiązującym na tym etapie materiale, a ich podsumowaniem był przeprowadzony konkurs, w którym mogli sprawdzić swoje umiejętności.  

            Pierwszaki bardzo dobrze przygotowały się do zmagań konkursowych. Dwoje uczniów: Lena Baran i Karol Klecha, uzyskało jednakowy wynik, tracąc zaledwie jeden punkt! Aby  wyłonić mistrza, przygotowano dogrywkę, w której zadania były nieco trudniejsze. Tym razem jednym punktem wygrał Karol Klecha i otrzymał tytuł "Klasowego Mistrza Ortografii", natomiast Lenie Baran przyznano wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

      • ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

      •  

       W dniach 10-26 maja 2021r. w naszej szkole odbyła się zbiórka charytatywna z okazji Dnia Dziecka na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci pod hasłem „ W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA”.

            1 czerwca to najbardziej wyczekiwany dzień w roku dla każdego dziecka. Mamy nadzieję, że wspólnie sprawiliśmy, że ten dzień był wyjątkowy również dla  Podopiecznych Hospicjum.

           Zbiórka została zorganizowana w ramach Szkolnego Wolontariatu przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba).  Nasi uczniowie oraz nauczyciele okazali swoje dobre serca i przynieśli dla chorych dzieci wiele podarunków m.in. środki higieniczne i kosmetyki oraz różne artykuły spożywcze.

           Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

      • Dzień Dziecka w klasie II

      • Jest wiele dni w roku, na które dzieci czekają z utęsknieniem. Jednym z nich jest 1 czerwca. W tym właśnie dniu dla drugoklasistów przygotowano konkursy i zabawy, prezenty i poczęstunek.

       Na początku wychowawczyni p. Beata Lada złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia wielu powodów do radości i uśmiechu, samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, spełnienia marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. Następnie odbył się konkurs ,,Mały Omnibus” sprawdzający wiedzę uczniów o świecie. Liderami w tej konkurencji okazali się: Michał, Marcin, Kacper, Weronika i Julia. Zorganizowano również konkurs piosenki dziecięcej. Tym razem Weronika oczarowała wszystkich piosenką z filmu ,,Alladyn”. Ładnie zaśpiewali też : Wiktoria, Julia, Marcin i Michał.

       Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia była prezentacja o dzieciach z różnych stron świata i wykonanie wspaniałych prac plastycznych. Odbyły się również szalone zabawy przy muzyce, po których na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz niespodzianki od seniorów z Nowego Nartu. Serdecznie dziękujemy!!

       Dzień Dziecka w klasie II należał do szczególnie udanych, gdyż był wypełniony śmiechem i zabawą.

      • Sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie literackim

      •             2 czerwca 2021 r. odwiedził naszą szkołę p. Ryszard Mścisz – główny organizator Podkarpackiego Konkursu Literackiego „Gdy słowa dojrzewają”. W związku z tym miło nam jest poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu mamy dwie laureatki! Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wyka (kl. VI) za opowiadanie „Marzenia się spełniają”, natomiast nagrodę od jednego z członków jury – Ryszarda Mścisza, otrzymała Gabriela Sołtys (kl. VI) za pracę „Niezwykły naszyjnik”.

                   Opowiadanie pt. “Efir” w tegorocznym konkursie napisała również Oliwia Rębisz (kl. VII), której niewiele zabrakło, aby znaleźć się w gronie laureatów.

                   Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom!! Uczennice przygotowała p. Małgorzata Wyka.