• Aktualności

      • W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

      • 22 grudnia w naszej szkole zapanował świąteczny klimat…

       Grupa uczennic odwiedziła Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, aby złożyć im życzenia świąteczne i noworoczne oraz wspólnie zaśpiewać kolędy.

       Na terenie szkoły odbyły się tradycyjne spotkania wigilijne z wychowawcami, zaś uwieńczeniem dnia był występ muzyczny uczniów, którzy zaśpiewali kolędy i złożyli całej społeczności szkolnej życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

       Uczniów przygotowały p. Aldona Klecha i p. Maria Skiba.   

      • Grudniowe spotkania z robotyką

      • #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

        

       Uczniowie klasy I-III kontynuowali w grudniu zajęcia z robotyki  w celu poszerzania swoich zainteresowań nowoczesnymi technologiami. Dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości mogli składać i programować roboty zakupione ze środków z tego programu. Zajęcia wypełniała nauka poprzez zabawę, dlatego cieszyły się dużą popularnością, a prowadził je p. Krzysztof Ziober.

        

      • Wyjazd przedszkolaków do biblioteki

      • 15 grudnia przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Nowym Narcie. Dzieci uważnie i z dużym zaciekawieniem wysłuchały bajki o świętym Mikołaju, którą przeczytała im bibliotekarka - p. Barbara Marut. Przedszkolaki odpowiadały też na pytania do tekstu. Następnie wykonały tematyczną pracę plastyczną.

       Dzieci miały możliwość pooglądania książek znajdujących się w bibliotece. Na koniec każde z nich dostało prezencik.

       Przedszkolaki obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę, ponieważ wizyta w niej bardzo im się podobała. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!

      • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

      • 16 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Wyka i Dawid Bałut. Tematyka konkursu dotyczyła m. in. zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób zakaźnych, profilaktyki uzależnień, szczepień ochronnych itp. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Barbara Drelich – Scilanga.

      • MIKOŁAJKOWY WIECZÓR FILMOWY

      • 9 grudnia uczniowie klasy czwartej spotkali się w szkole w godzinach wieczornych, aby uczestniczyć w Mikołajkowym Wieczorze Filmowym. Pod tą nazwą kryją się pozalekcyjne zajęcia językowe, których celem było doskonalenie znajomości języka angielskiego poprzez formę zabaw i gier o tematyce świątecznej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali w nich udział.

       Podczas wieczoru filmowego uczniowie obejrzeli znany wszystkim film o tematyce świątecznej  pt. "Kevin sam w Nowym Jorku”. W trakcie seansu był czas na przerwę i pyszny poczęstunek w postaci gofrów z bitą śmietaną i owocami, który przygotowali rodzice.

       Wspólnie spędzony wieczór  był świetną okazją do budowania dobrych relacji w zespole klasowym. Był to wyjątkowy czas pełen radości i rozmów. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Maria Skiba i p. Ewa Drelich.

      • Rozstrzygnięcie konkursu „Czytam, więc wiem”

      • 12 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego dla klasy III i IV pn. „Czytam, więc wiem”. W tym roku uczniowie rozwiązali test dotyczący powieści Marcina Pałasza pt. „Sposób na Elfa”.

       Najlepiej z książką zapoznał się Karol Klecha, który zdobył I miejsce. II miejsce wywalczył Marcin Bałut, zaś III - Lena Baran. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

       Konkurs przygotowała p. Alina Kobylarz.

      • Lekcja muzealna on-line

      • 8 grudnia uczniowie V i VII klasy uczestniczyli w lekcji muzealnej poprowadzonej w formie on-line pt. „Życie i twórczość patriotyczna Marii Konopnickiej”. Lekcję prowadził p. Paweł Bukowski – dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

       Maria Konopnicka jest patronką naszej szkoły, dlatego chętnie skorzystaliśmy z okazji, aby poszerzyć swoją wiedzę o jej życiu i dokonaniach literackich. 

      • Wizyta św. Mikołaja

      • 6 grudnia odwiedziła naszą szkołę św. Mikołaj. Wszystkich obdarował wspaniałymi prezentami, na które niecierpliwie czekaliśmy.

       Św. Mikołaju, dziękujemy! Zapraszamy w przyszłym roku!

      • Wyjazd do Teatru „Maska” w Rzeszowie

      • W niedzielę 4 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Teatru Maska w Rzeszowie, gdzie obejrzeliśmy wyśmienitą sztukę pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie utworu Karola Dickensa. Dla uczniów przygotowano też dodatkowe atrakcje – warsztaty teatralne z aktorami oraz wspólne wyjście do restauracji, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę.

       Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Aktywny uczeń Szkoły Podstawowej w Starym Narcie”. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Aldona Klecha, p. Bogumiła Lesiczka, p. Maria Skiba, p. Małgorzata Wyka.

      • Zajęcia kulinarne dla Przedszkolaków

      • 5 grudnia uczniowie oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w pieczeniu i dekorowaniu świątecznych pierników. Zajęcia te odbyły się w miejscowej świetlicy z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Nartu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

      • .

      • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZBIÓRCE CHARYTATYWNEJ

       PN. „POLAKOM NA UKRAINIE”,

       KTÓRA NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY

       ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 5 – 9 GRUDNIA 2022 ROKU.

       PRZYNIESIONE PRODUKTY NALEŻY SKŁADAĆ

       NA KORYTARZU W WYZNACZONYM DO TEGO CELU MIEJSCU.

        

       Lista produktów: makaron, kasza (różne rodzaje), cukier, konserwy rybne /puszki mięsne/, pasztety, puszki (kukurydza, groszek itp..), herbata - duże opakowanie, kawa sypana/ kawa rozpuszczalna, mleko UHT w kartonie, mleko w proszku, pakowane wędliny (kabanosy), kakao, orzechy / bakalie, mąka, olej, słodycze (czekolada), mydło w kostce, mały proszek do prania, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, świece.

       Szczegóły akcji:

       https://www.ko.rzeszow.pl

      • Powiększamy grono czytelników

      • 2 grudnia uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie odbyło się pasowanie na czytelnika. Jednocześnie mieli okazję przejrzeć nasz księgozbiór i wypożyczyć te książki, które najbardziej ich zainteresowały. Spotkanie zakończyło wspólne czytanie bajek.  

      • Listopadowe poranki z robotami

      • #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

       Czwartkowe poranki w listopadzie należały do uczniów klasy I-III, którzy co tydzień spotykali się, aby poszerzać swoje zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Dzięki udziałowi szkoły w programie “Laboratoria Przyszłości” mogli składać i programować roboty zakupione ze środków z tego programu. Zajęcia wypełniała nauka poprzez zabawę, dlatego cieszyły się dużą popularnością, a prowadził je p. Krzysztof Ziober. 

        

      • Wieczór filmowy kl. 8

      • 29 listopada uczniowie klasy VIII spędzili w szkole całe popołudnie i wieczór przy dobrym filmie i smacznej pizzy. Była to również okazja do integracji przy wspólnych rozmowach. Wieczór filmowy zorganizowała p. Barbara Drelich – Scilanga. 

      • Wyjazd do Nowej Dęby

      • 25 listopada nasi najmłodsi uczniowie wyjechali do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie, gdzie od podstaw poznawali proces tworzenia tych wyjątkowych świątecznych ozdób. Ponadto uczestniczyli w warsztatach, w czasie których sami mogli stworzyć niepowtarzalne projekty swoich bombek. Był również czas na zwiedzanie, w końcu muzeum liczy tysiące eksponatów.

       Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Pikor w ramach projektu „Aktywny uczeń Szkoły Podstawowej w Starym Narcie”.  W wyjeździe, poza uczniami i nauczycielami, uczestniczyli również rodzice.  

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      • 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię tej pluszowej zabawki, oglądając prezentacje i filmiki o najsłynniejszych misiach. Ponadto przy tej okazji w klasie III odbyły się zajęcia z kodowania, w klasie II tematyczne zajęcia plastyczne oraz zajęcia kulinarne w klasie I, która robiła pyszną sałatkę owocową.
       W tym dniu członkowie Samorządu Uczniowskiego czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom bajki o misiach. Pluszowe zabawki przynieśli do szkoły niemal wszyscy uczniowie, w końcu ich posiadanie nie tylko umilało nam czas, ale także zwalniało w tym dniu od odpytywania.

      • „Hachiko” w iTeatrze

      • 25 listopada uczniowie klasy IV obejrzeli kolejny spektakl w ramach programu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Była to sztuka pt. „Hachiko”, którą wystawił Teatr „Maska” z Rzeszowa.

       Historia, którą obejrzeli uczniowie, rozpoczęła się w Odate, gdzie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Tym małym szczeniakiem był właśnie Hachiko, główny bohater spektaklu. Cała sztuka stanowiła opowieść o wyjątkowej przyjaźni pieska i człowieka, tym ciekawszą, bo opartą na prawdziwych wydarzeniach. Do dziś można obejrzeć pomnik tego wyjątkowego psa Hachiko w Tokio. 

      • Zabawa andrzejkowa

      • 21 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Była to okazja do spędzenia czasu przy muzyce, a także.. tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. Samorząd Uczniowski przygotował specjalny „Pokój wróżb”, z którego chętnie korzystali uczestnicy zabawy.   

      • Poranek z poezją przy herbacie

      • 16 listopad przywitał nas deszczem i chłodem. Uczniowie klasy III rozpoczęli go zatem w nietypowy sposób. Postanowili spędzić poranek przy ciepłej herbacie i dobrej książce. Tym razem wybrali wiersze dla dzieci, które głośno czytali i omawiali. Po krótkim czasie uśmiechy i radosne rozmowy zastąpiły zaspane miny, a punktem kulminacyjnym spotkania stała się inscenizacja wiersza „Na straganie”, która dostarczyła trzecioklasistom najwięcej radości.

       Poranek przy herbacie przygotowała wychowawczyni kl. III - p. Alina Kobylarz