• Wolontariat

     • ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

       

           

      W dniach 10-26 maja 2021r. w naszej szkole odbyła się zbiórka charytatywna z okazji Dnia Dziecka na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci pod hasłem „ W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA”.

           1 czerwca to najbardziej wyczekiwany dzień w roku dla każdego dziecka. Mamy nadzieję, że wspólnie sprawiliśmy, że ten dzień był wyjątkowy również dla  Podopiecznych Hospicjum.

          Zbiórka została zorganizowana w ramach Szkolnego Wolontariatu przez Szkolne Koło PCK (opiekun- p. Maria Skiba).  Nasi uczniowie oraz nauczyciele okazali swoje dobre serca i przynieśli dla chorych dzieci wiele podarunków m.in. środki higieniczne i kosmetyki oraz różne artykuły spożywcze.

          Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy!!!

         

       

      ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

           W dniach 10-26 maja 2021r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka charytatywna z okazji Dnia Dziecka na rzecz Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci pod hasłem „ W ŚWIAT ŚLIJ PROMIENIE DOBRA”.

           1 czerwca to najbardziej wyczekiwany dzień w roku dla każdego dziecka. Mamy nadzieję, że wspólnie z Wami sprawimy, że ten dzień będzie wyjątkowy również dla  Podopiecznych Hospicjum!!!

      Poniżej przedstawiamy listę potrzebnych rzeczy.

      Lista_potrzebnych_rzeczy.pdf

      PLAKAT-_PH.pdf

       

      Nakręć się na pomaganie!!!

      Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

      Również w naszej szkole uczniowie zbierają plastikowe nakrętki, które po raz kolejny przekazaliśmy na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie – leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych  Fundacji.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji. Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

      Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami!

       

       

      WIELKANOC 2021

       

                  W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Otrzymaliśmy wiele pięknych i oryginalnych kartek świątecznych. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione kartki zostały przekazane wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej do Dziennego Domu Pomocy oraz innych instytucji znajdujących się na terenie Gminy Jeżowe. Konkurs zorganizowała: p. M. Skiba.

       

      BOŻE NARODZENIE 2020

       

                  W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w ramach akcji MEN „ Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali 50 kartek, a większość z nich wraz
      z życzeniami szkolni wolontariusze przekazali podopiecznym Dziennego Domu Pomocy w Gminie Jeżowe. Konkurs zorganizowała: p. M. Skiba.